index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2023/2024

Login Nauczyciela

Matura 2021


matura2021 66

 

Zobacz galerię zdjęć >>

 

Tradycyjnie okres drugiej połowy kwietnia to czas egzamininów maturalnych w Polskiej Szkole św. Małgorzaty Marii w Algoquin. W bieżącym roku, pomimo ciągle panującej pandemii nie było inaczej. W dniach 16 i 23 kwietnia odbyły się egzaminy maturalne. Maturzyści zdawali pisemne egzaminy z języka polskiego, historii i geografii. W części ustnej maturzyści prezentowali przygotowane wcześniej prezentacje na wybrane tematy. Do egzaminu przystapiło siedemnaścioro uczniów klasy maturalnej.

 

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy egzamin maturalny odbywał się w sali gimnastycznej w celu zachowania obowiązujących  przepisów  względem zachowania odległości między piszącymi maturzystami.  Sala egzaminacyjna była pięknie udekorowana przez zaangażowanych Rodziców. W pierwszym dniu odbył pisemny egzamin z języka polskiego i prezentacje pierwszych maturalnych prac multimedialnych. Tydzień później odbył się pisemny egzamin z historii i geografii oraz pokaz prezentacji pozostałych maturzystów.

 

Nad sprawnym przebiegiem egzaminu maturalnego czuwała komisja pod przewodnictwem o. Witolda Adamczyka i dyrektora naszej szkoły Tadeusza Młynka. Skład komisji uzupełniali zastępca dyrektora szkoły pani Agnieszka Kostrzewa i wychowawca klasy Witold Maziarz.

 

Wszyscy zdający maturzyści wykazali się dużą wiedzą i starannym przygotowaniem. Pomimo tego nie obyło się bez dużej dozy zdenerwowania i stresu. Szczególnie wyczuwalne było to na korytarzy szkolnym, gdzie zdenerwowani rodzice z niepokojem oczekiwali wyników swoich pociech. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego, poparte ogromem pracy wykonanej w ciagu roku szkolnego, przyniosło wspaniałe wyniki. Wszyscy maturzyści mają pełne prawo czuć się dumnymi z osiągniętego sukcesu.

 

Witold Maziarz
Wychowawca klasy

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.