IV Międzynarodowy Turniej Gier Planszowych im. Misia Wojtka

Galeria zdjęć... kliknij tutaj

Ostatni weekend był bardzo intensywny dla uczniów naszej szkoły, uczestniczących na poziomie międzyszkolnym w IV Międzynarodowym Turnieju Gier Planszowych imienia Misia Wojtka. Pierwsza odsłona tej rywalizacji miała miejsce u nas w szkole w dniu 20 października, uświetniając zarazem Dzień Dwujęzyczności. Następnie nasze drużyny uczestniczyła w turnieju, który odbył się w Polskiej Szkole Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chicago.

Szkołę w tych rozgrywkach reprezentowali następujący uczniowie:

Zespół # 1

:: Kuba Rutkowski - Gwiaździsta Eskadra 303
:: Filip Stanko - Gwiaździsta Eskadra 7
:: Karina Kopec - Miś Wojtek
:: Zofia Borek - Gwiaździsta Eskadra 111
:: Wiktoria Budyk - Miś Wojtek

Zespół # 2

:: Hanna Rutkowski - Miś Wojtek
:: Patryk Kuna - Miś Wojtek
:: Olivier Kopec - Gwiaździsta Eskadra 111
:: Patrick Lipski - Gwiaździsta Eskadra 7
:: Tristan Beczkowski - Gwiaździsta Eskadra 303

Po bardzo interesujących i pełnych emocji rozgrywkach oba nasze zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze. W piątek w rywalizacji, która miała miejsce w naszej szkole zajęły one I i II miejsce.

Jednak aby awansować dalej zaszła konieczość uczestnictw w jednym z dwóch turniejów, których gospodarzem były szkoły z Chicago. W tym drugim turnieju zespoły nasze uplasowały się odpowiednio na II i IV miejscu, które niestety nie dały im awansu do dalszych rozgrywek. Do osiągnięcia celu było jednak bardzo blisko, ponieważ przegraliśmy rywalizację tylko i aż tylko 1 punktem.

Chcemy wyrazić wielkie uznanie i podziękować zarówno uczniom, jak i ich rodzicom za reprezentowanie szkoły w tym turnieju. Za wysiłek, jaki wszyscy włożyliście w tę rywalizację. Mimo niedosytu i pewnego rodzaju zawodu jaki on wam sprawił, jesteśmy z was bardzo dumni. Zasługujecie na wielkie uznanie i brawa za osiągnięte wyniki. Zajęcie w ostatecznym rozrachunku trzeciego i czwartego miejsca w stawce kilkunastu drużyn jest bardzo dobrym wynikiem zwłaszcza, że od awansu do uczestnictwa w następny turnieju już w Polsce dzielił was jedynie jeden punkt.

Jeszcze raz dziękujemy i życzymy, aby przygoda z grami planszowymi przyniosła wam w przyszłym roku dużo radości i zadowolenia oraz awans na wyższy poziom rozgrywek.