IX Edycja Konkursu Biegłości Językowej - "Stawiam Na Polski"

PXL 20240309 160904696.MP

Galeria zdjęć - kliknij tutaj >>

W sobotę, 9 marca, w Akademii Języka Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bartlett odbył się finał IX edycji Konkursu Biegłości Językowej "Stawiam na Polski", pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.

W konkursie wzięli udział ucznowie z 22 szkół polonijnych z aglomeracji chicagowskiej.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wyboru sprawdzającego biegłość językową (100 pytań).

Naszą szkolę reprezentowało troje uczniów: Maja Kostrzewa z kl.2LO oraz Filip Kaczor i Antoni Swięch z klasy 3LO, którzy po przejęciu eliminacji szkolnych zakwalifikowali się do etapu międzyszkolnego. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów klas licealnych.

Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszej szkoły udziału w konkursie "Stawiam na polski" - którzy wspaniale reprezentowali naszą szkołę i uzyskali wysoką punktację na teście finałowym.

Bardzo dziękujemy Rodzicom naszych uczniów za pomoc i wsparcie oraz nauczycielom klas licealnych za przeprowadzenie eliminacji szkolnych.

Warto stawiać na język polski!!!

Agnieszka Kostrzewa