Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Covid - 19 spowodował, że rok szkolny 2019/20 zakończyliśmy w sposób jakiego się nie spodziewaliśmy rozpoczynając go we wrześniu ubiegłego roku. Dla nas wszystkich był on rokiem próby, mierzenia się z nowymi wyzwaniami, których nie doświadczyliśmy w przeszłości. Myślę, że zarówno Państwo, jak i szkoła, zdaliśmy ten egzamin pomyślnie. Jego zwieńczeniem było przeprowadzenie egzaminu maturalnego oraz zakończenie roku szkolnego. Oceniając miniony rok szkolny zdajemy sobie doskonale sprawę, że wiele rzeczy mogliśmy zrobić o wiele lepiej. Będziemy wyciągać z tych doświadczeń wnioski, tak aby nasza praca była w przyszłości  skuteczna. Problemy z jakimi się mierzyliśmy były zupełnie czymś nowym dla nas wszystkich. Zmuszeni byliśmy do poznania i wykorzystywania całkowicie nowych narzędzi pracy, które na bieżąco musimy doskonalić, tak aby w pojawiających się nagle sytuacjach kryzysowych czynić naszą pracę rzeczywiście efektywną.

Nowy rok szkolny 2020/21 rozpoczynamy, tak jak w latach poprzednich, tzn. wracamy do nauczania stacjonarnego. Nasz powrót do ławek lekcyjnych obwarowany jest jednak określonymi restrykcjami narzuconymi szkołom przez władze stanowe, sanitarne, oświatowe - Board of Education, Departament Zdrowia Publicznego i Diecezję.

W nadchodzącym roku szkolnym będą obowiązywały następujące restrykcje:

• Nakaz noszenia maseczek podczas trwania zajęć przez wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i wolontariuszy.

• Nakaz zachowania odstępów w klasach i na korytarzu-6 stóp.

• Ograniczona ilość uczniów w klasach

• Mierzenie temperatury przy wejściu do szkoły.

• Konieczność informowania szkoły o nieobecnościach i ich przyczynach i czy są one związane z podejrzeniem zarażenia wirusem.

W związku z powyższymi ograniczeniami jesteśmy zmuszeni do zmniejszenia liczby uczniów w klasach.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim rodzicom, którzy zapisali swoje dzieci do szkoły i zamówili podręczniki. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą, aby ich dzieci kontynuowały naukę w naszej szkole, o jak najszybsze dokonania rejestracji . Dyrekcja i nauczyciele są przygotowani i gotowi do rozpoczęcia roku szkolnego w nowych warunkach.

Poniżej podajemy ilość miejsc, które pozostały w poszczególnych klasach:

Zerówka - 3 miejsca
Klasy 1-sze - 6 miejsc
Klasy 2-gie - 0 miejsc
Klasy 3-cie - 0 miejsc
Klasy 4-te - 3 miejsca
Klasy 5-te -3 miejsca
Klasy 6-te - 4 miejsca
Klasy 7-me -7 miejsc
Klasy 8-me - 9 miejsc
Klasa 1LO - 9 miejsc
Klasa 2LO - 4 miejsca
Klasa 3LO - 0 miejsc

Drodzy Rodzice, w najbliższym czasie zostaną Państwo poinformowani o dokładnych zasadach bezpiecznego funkcjonowania szkoły. Informacje te będą dotyczyły wejścia do szkoły, mierzenia temperatury, przejścia do klas, przebiegu zajęć oraz opuszczenia szkoły.

Jeżeli mają Panstwo dodatkowe pytania prosimy o kontakt telefoniczny lub drogą mailową.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności,

Zarząd i Dyrekcja Szkoły

Rejestracja na rok szkolny 2020/2021

Szanowni państwo, w związku z panującą pandemią i ogólnie panującą sytuacją wywołaną przez wprowadzone ograniczenia informujemy iż:

1.) Pierwsza wpłata od każdej rodziny wynosi $275, ale pobrana będzie 30 lipca, 2020 r.

2.) Rejestracja dla osób z zewnatrz rozpocznie się 1 czerwca z pierwszą opłatą $275 – która również będzie pobrana 30 lipca, 2020 r. Pozostała część opłaty za szkołę zostanie pobrana 30 listopada, 2020r.

Uwaga!!! Pełnym warunkiem zarejestrowania dzieci do szkoły jest złożenie zamówienia na podręczniki  w dniu rejestracji - opłata za podręczniki będzie pobrana przez FACTS w dniu 15 sierpnia, 2020r.

Aby zamówić podreczniki należy "DOWNLOAD" formę na podreczniki, odpowiednio uzupełnić formę a następnie należy kliknąć  FILE (w lewym górnym rogu) i zrobić SAVE.  Nastepnie otworzyć nowy email do pani Agnieszki  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub pani Moniki This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. i przesłać formę na podręczniki. Po sprawdzeniu i zatwierdzeniu formy, otrzymają państwo e-mail zwrotny z potwierdzeniem sumy.

Regulamin rejestracji... kliknij tutaj

Link do rejestracji online... kliknij tutaj

Forma zamówień podręczników... kliknij tutaj

Przypominamy, że ilość miejsc dla uczniów w klasach jest ograniczona, szczególnie w klasach młodszych, gdzie może ich zabraknąć, gdy otworzymy zapisy dla rodzin spoza naszej szkoły w dniu 1 czerwca. W związku z powyższym uczniowie z rodzin, które nie dopełnią rejestracji w terminie, mogą mieć problem z kontynuowaniem nauki ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w klasach.

Prosimy o dokonananie rejestracji w odpowiednim czasie abyśmy mogli sprawnie przygotować się od nowego roku szkolnego 2020-2021.

Dziękujemy za współpracę.

Tadeusz Młynek