Konkursy Szkolne I Pozaszkolne

Zaproszenie do udziału w IX edycji Konkursu (A)

Do udziału w Konkursie” Być Polakiem”, Moduł A -  dla uczniów, prace plastyczne, literackie oraz multimedialne"

Drodzy uczniowie szkół przedmiotów ojczystych oraz dzieci i młodzież nie uczestniczący w tych zajęciach, ale żyjący poza granicami Polski i kochający Ojczyznę przodków.  W  roku  wielkiego  Jubileuszu  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy Was do udziału w:

IX edycji konkursu „Być Polakiem”, Moduł A - dla  dzieci i młodzieży.
Organizatorami Konkursu są:  Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Polska Macierz Szkolna w Wielkiej Brytanii, Fundacja Świat na Tak.

Konkurs jest zaproszeniem do refleksji o polskiej tradycji i języku. Zachętą do poznawania polskiej historii i roli Polaków w kształtowaniu europejskiego i światowego dziedzictwa. W ubiegłorocznej VIII edycji wzięło udział 1500 uczestników z całego świata. Wielka to zasługa rodziców i nauczycieli. Dziękujemy!

W roku 1918, po długich 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Marzyły o niej pokolenia, a nie godząc się na zniewolenie Narodu, podejmowano różne formy oporu, od zbrojnych powstań po protesty lokalne. Od Insurekcji Kościuszkowskiej po bunt dzieci wrzesińskich, które nie chciały odmawiać pacierza po niemiecku, mimo stosowanych kar. Wolność nie została nam dana. To Polacy swoim męstwem, a ostatecznie bohaterską walką o Warszawę w 1920 roku, zapewnili niepodległość Ojczyźnie. W roku Jubileuszu chcemy o tych wydarzeniach przypominać dzieciom i młodzieży,  mieszkającej poza Polską. Zapraszając do udziału w Konkursie chcemy pobudzić ich żywe zainteresowanie walką Polaków o wolność i odzyskanie niepodległości.

Zapraszamy do udziału :

W konkursie „Być Polakiem”, Moduł A – dla dzieci i młodzieży.

Grupa 1 : 6 – 9 lat : „Polska i Polacy. Pocztówka z 1918 r.” – prace plastyczne.

Grupa 2 : 10 – 13 lat : „Jako redaktor gazetki szkolnej przygotuj numer okolicznościowy o odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 r.”– prace literackie.

Grupa 3 : 14 – 16 lat : „Jesteś redaktorem gazety miejskiej. Przygotuj numer okolicznościowy o odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 r.”– prace literackie.

Grupa 4 : 17 – 22 lata : „Polska i Polacy w 1918 r.” – prace literackie.

Grupa 5 : 10 – 22 lata : „Program np. TV, internetowy, radiowy o odzyskaniu niepodległości w 1918 r." – prace multimedialne.

Autorzy zwycięskich prac będą zaproszeni na Galę w Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie otrzymają nagrody oraz będą uczestniczyć w okolicznościowych wycieczkach. Nagrodzona zostanie również szkoła, z której wpłyną prace laureatów.

Kalendarz  IX  edycji konkursu „Być Polakiem”,   Moduł „A”  - dla dzieci i młodzieży

do 04.03.2018 r. - Nadsyłanie prac konkursowych

13 – 15.04.2018 r. - Obrady Jury Konkursu – Warszawa

22.04.2018 r. - Ogłoszenie wyników Konkursu: http://swiatnatak.pl/wyniki-konkursu-byc-polakiem/

29.06.2018 r. godz. 14.00 – Gala wręczenia nagród Laureatom i Wyróżnionym , Warszawa, Zamek  Królewski

30.06.2018 r. - 01.07.2018 r. - Zwiedzanie Warszawy przez  Laureatów i Wyróżnionych

Więcej informacji na stronie: www.swiatnatak.pl

Pozdrawiamy serdecznie

ORGANIZATORZY

Stowarzyszenie Wspólnota Polska – Prezes Dariusz Piotr Bonisławski

Polska Macierz Szkolna w Wielkiej Brytanii – Prezes Krystyna Olliffe

Fundacja Świat na Tak – Prezes Joanna Fabisiak

XXI Konkurs Matematyczny KANGUR w USA

2018kangurZAPRASZA WSZYSTKICH POLONIJNYCH UCZNIÓW

CZWARTEK, 15  MARCA 2018

• Test „Kangura” jest testem wyboru i trwa 75 minut.

• Dla uczniów od klasy 1 do 4 są 24 zadania do rozwiązania, a dla uczniów od klasy 5 do 12 jest 30 zadań do rozwiązania.

• Każdy uczeń kwalifikuje się, jeśli potrafi samodzielnie czytać.

• Każdy zarejestrowany uczeń otrzymuje dostęp do szczegółowo rozwiązanych zadań z lat ubiegłych.

• Każdy uczestnik otrzymuje koszulkę, dyplom i podarunek w dniu konkursu.

• Zadania są po angielsku, dostosowane do wieku uczestników. Na życzenie, zadaniasą również po polsku.

• Wśród nagród dla zwycięzców: granty pieniężne i miȩdzynarodowe wakacje.

Rejestracja internetowa: www.mathkangaroo.org od 15 pazdziernika do 15 grudnia

Jeśli nie masz dostępu do internetu zadzwoń po polsku (i po angielsku): (630) 624-6284 po 18-ej czasu centralnego.

Math Kangaroo in USA, NFP, 501(c)3

XIII Konkurs Plastyczny Imienia Jana Matejki

Polska Szkoła im. Jana Matejki w McHenry po raz trzynasty organizuje Konkurs Plastyczny dla wszystkich uczniów polskich szkół sobotnich w USA. Tegoroczne tematy to między innymi „Zaczarowany świat”, „Krajobrazy Polski” czy „Kartka z historii Polski” i wiele innych.

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU - forma w formacie PDF

Więcej informacji o konkursie >>

Copyright © 2009-2015 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.