Studniówka

PXL 20240127 235402917

Galeria zdjęć... kliknij tutaj

Bale studniówkowe na stałe wpisały się w kalendarz imprez polonijnych. Tegoroczny bal studniówkowy odbył się 27 stycznia 2024 roku w eleganckich salach bankietowych Drury Lane w Oakbrook Terrace. Na tej fantastycznej uroczystości bawiło się ponad 550 uczniów klas maturalnych  szkół  polskich z Chicago i okolic. Naszą szkołę reprezentowało 25 uczniów.

Po części oficjalnej wystąpił zespół ludowy ,,Szepty”, którego członkowie zaprosili wszystkich maturzystów do wspólnego, tradycyjnego Poloneza. Odbyło się również losowanie stypendiów naukowych wśród najlepszych uczniów. Oczywiście Studniówka nie mogła się odbyć bez tradycyjnego przechodzenia przez ‘’100”. Rozbawiona młodzież przeskakiwała przez zera wierząc, że przyniesie im to szczęście na zbliżającej się maturze.

Każdy z uczestników Studniówki nie mógł się jednak doczekać na moment zabawy, a kiedy wreszcie z głośników zabrzmiały dźwięki muzyki wszyscy chóralnie ruszyli na parkiet. Szampańska zabawa trwała nieustannie przez następne kilka godzin. Porywająca do tańca muzyka nie pozwalała nikomu na chwilę wytchnienia. Nic więc dziwnego, że kiedy wybiła północ nikt nie mógł uwierzyć że to już koniec. Rozbawiona młodzież rozjechała się do domów zabierając ze sobą wspomnienie wspaniałej zabawy.

A teraz juz matura i życzymy ,,połamania piór”.

Witold Maziarz