index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2023/2024

Login Nauczyciela

Pasowanie Na Ucznia 2023

 

image00018

 

Galeria zdjęć >>

 

Coroczną tradycją naszej szkoły jest ślubowanie klas pierwszych. Tegoroczna uroczystość miała miejsce dnia 27 października 2023 roku. Do ślubowania przystąpili uczniowie  trzech klas pierwszych.


Na sali gimnastycznej pięknie udekorowanej przez rodziców licznie zgromadzili się goście. Punktualnie o godz. 5:30pm przy dzwiękach Hymnu szkoły świątecznie ubrani na galowo uczniowie klas pierwszych wkroczyli na salę pod opieką swoich nauczycielek: klasę  1a wprowadziła p. Barbara Kalinowski, klasę 1b p. Maria Keane oraz klasę 1c p. Julita Florczykowska.

 

image00015


Pan dyrektor Tadeusz Młynek seredecznie powitał uczniów oraz  zgromadzonych gości w imieniu Dyrekcji i Zarządu szkoły. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez poszczególne klasy pod opieką swoich pań. Uczniowie pięknie  recytowali wiersze i śpiewali wesołe piosenki.


Po zakończeniu części artystycznej pierwszaki w ciszy oraz atmosferze wielkiego skupienia złożylły uroczyste ślubowanie dzięki , któremu  stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

 

image00008


Następnie odbył się uroczysty akt pasowania na ucznia. Każdy pierwszak indywidualnie podchodziła do pana Dyrektora, który szkolnym ołówkiem pasował ją /go na ucznia naszej szkoły. Pasowani uczniowie otrzymywali dyplomy od swoich pań nauczycielek i upominke ufundowane przez Dyrekcję i zarząd szkoły wręczone przez panią wicedyrektor Agnieszkę Kostrzewę.


Po uroczystym pasowaniu odbyła się sesja zdjęciowa a następnie uczniowie udali się na poczęstunek i wrócili do swoich klas.


Wszystkim pierwszoklasistom życzymy aby w naszej szkole zdobyli wiedzę i umiejętności , które pozwolą im pięknie posługiwać się językiem polskim w przyszłości i być dumnymi ze swojego polskiego pochodzenia. Jesteśmy przekonani ,że lata spędzone w Polskiej Szkole im. Św Małgorzaty Marii będą dla nich wspaniałym okresem pełnym nowych przyjaźni i najlepszych wspomnień.

 

Barbara Kalinowski
Wychowawca klasy 1c

 

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.