index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

 

akademia11listopada 01 

 

Święto Niepodległości Polski to dla każdego Polaka bardzo ważna data. W dniu tym w szczególny sposób otaczamy pamięcią tych, którzy ofiarowali swe życie dla Ojczyzny.

 

Historia naszego kraju jest usłana tragicznymi wydarzeniami.Przez całe wieki zmuszani byliśmy do ciągłej obrony przed wrogami.123-letni okres wymazania Polski z map świata to najtragiczniejszy czas. Nigdy nie wolno o tym zapomnieć.

 

,,Naród, który nie pamięta przeszłości, nie ma przyszłości” – powiedział Jan Paweł II i niech te słowa będą dla nas myślą przewodnią w wychowywaniu naszych dzieci i młodzieży. Z ogromnym wzruszeniem i radością obserwowaliśmy występ naszych uczniów. Ich zaangażowanie w przygotowanie akademi jest godne pochwały. Polska nigdy nie zginie dopóki mieć będzie takich patritów.

 

Urszula Roberts

Wychowawca kl. 8a

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.