index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2023/2024

Login Nauczyciela

Akademia z Okazji Święta Niepodległóści

Akademia z Okazji Święta Niepodległóści

dzien niepodleglosci-large

 

Dzień 11-ty listopada to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków  na całym  świecie.

 

Wzorem lat ubiegłych, uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny. W tym roku aranżacją wystęu zajęły się panie: Ewa Mlynek, Małgorzata Kamiński.

 

Dekoracja biało-czerwona, przeniosła nas na chwilkę do naszej ojczyzny, a pieśni patriotyczne  śpiewane przez nasze uczennice pozwoliły nam przez moment cofnąć się do czasów, kiedy Polacy walczyli o wolność i niepodległość. Narratorzy przypomnieli zgromadzonym uczniom, nauczycielom i rodzicom trudne momenty z historii Polski. Dziękujemy uczniom, którzy brali czynny udział w uroczystej akademi i pięknie zaprezentowali się przed szanowną publicznością. Wyrazy podziękowania należą się państwu: Annie Pikule i Jarkowi Bielaszce za oprawę muzyczną i nagłośnienie.  

 

Cała uroczystość była zaprezentowana po raz drugi w niedzielę w kościele św. Małgorzaty Marii, polskiej społeczności zamieszkującej Algonquin i okolice. Dziękujemy panu organiście Andrzejowi Piska, chórowi oraz całemu zespołowi muzycznemu za udział w przygotowanej przez nas uroczystości.

 

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.