index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

 

 

W bieżącym roku szkolnym, z inicjatywy p. Dyrektor Beaty Rzadkowskiej, nasza szkoła zorganizowała po raz pierwszy, szkolny Konkurs Ortograficzny, którego celem było sprawdzenie umiejętności ortograficznych uczniów i ich uwrażliwienie na piękno języka polskiego. Konkurs przebiegł w dwóch etapach.

 

W pierwszym etapie brali udział wszyscy uczniowie od klasy 4 do 2 liceum i miał on na celu wyłonienie dwóch uczniów z każdej klasy, którzy najlepiej poradzili sobie z tekstem dyktanda. Do pojedynku z ortografią w drugim etapie, stanęli uczniowie w trzech grupach wiekowych. Pierwsza – to najlepszi uczniowie z klas 4-tych i 5-tych. Do drugiej grupy należeli uczniowie klas: 6-tych i 7-ych, a trzecią grupę stanowili uczniowie klas 8-ej, 1-ych i 2-ej liceum. Uczniowie zmagali sie z zawiłościami polskiej ortografii pisząc dyktando treści, którego przygotowały panie: Agnieszka Kostrzewa, Elżbieta Makal i Małgorzata Biedroń.

 

Do drugiego etapu zakwalifikowalo się wielu uczniów, ale na miano Mistrza Ortografii zasługują osoby:

 

  • I grupa klasy 4 i 5: zwyciężczyni Natalia Molczyk z kl. 5b

  • Il grupa klasy 6 i 7: zwyciężczyni Emila Tchorz z kl. 6 b

  • llI grupa klasy 8, 1 LO i 2 LO: zwyciężczyni Jessica Kasperek z kl. 8

 

Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Mam nadzieję, że szkolny konkurs ortograficzny na stałe zagości w szkolnym kalendarzu i będzie coroczną tradycją propagującą język polski w naszej szkole, bo jak powiedział Janusz Korczak „Źle mówić i pisać to znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali."

 

Elzbieta Makal
Nauczyciel

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.