index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

Pasowanie Na Ucznia

 

slubowanie-2015 19

 

Galeria zdjęć >>

 

W kalendarzu są takie dni, ktόre rόżnią się od innych. Dni odświętne, radosne i wyjątkowe, dni do ktόrych chętnie wracamy pamięcią. Takim dniem był w naszej szkole dzień, w ktόrym do społeczności uczniowskiej zostali przyjęci uczniowie, ktόrzy we wrześniu rozpoczęli naukę w pierwszej klasie.

 

Dnia 20 listopada 2015 roku w Polskiej Szkole im. św. Małgorzaty Marii w Algonquin odbyła się uroczystość Ślubowania i pasowania dzieci z klasy 1a, 1b i 1c na uczniόw naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą.św w kościele o godzinie 5.00 wieczorem. Tuż przede mszą św. odbyło sie powitanie dzieci, rodzicόw i gości przez wychowawcę klasy 1a panią Wiesławę Dziubińską. Nastepnie wszystkich powitała dyrektor Polskiej Szkoły im. św. Małgorzaty Marii pani Beata Rzadkowska.

 

Po uroczystej mszy św. odprawionej przez ojca Witolda Adamczyka nastapiła cześć artystyczna przygotowana przez pierwszoklasistόw pod opieką wychowawcόw klas pań: Wiesławy Dziubińskiej, Emilii Gerischer oraz Barbary Kalinowskiej. Pięknie zaśpiewane piosenki i z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców i zgromadzonych gości. Po występie mali artyści zostali nagrodzeni przez wszystkich gromkimi brawami.

 

Następnie głos zabrała pani dyrektor Beata Rzadkowska, ktόra w kilku słowach przygotowała uczniόw do aktu ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i uczciwymi Polakami, strzec honoru i dobrego imienia szkoły oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

 

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Polskiej Szkoły im.św. Małgorzaty Marii w Algonquin” i dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów, a ojciec Witold i wychowawczynie poszczegόlnych klas wręczyli dzieciom dyplomy.

 

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Beata Rzadkowska podziekowała wszystkim gościom za przybycie i złożyła serdeczne gratulacje uczniom wraz z życzeniami wielu sukcesόw na scieżkach dalszej edukacji.

 

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodzicόw w szkolnej kafeterii, a w swoich klasach wszyscy uczniowie otrzymali upominki z okazji ich święta.Ten uroczysty dzień napewno na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

 

Barbara Kalinowski
Wychowawca klasy 1c

 

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.