index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2023/2024

Login Nauczyciela

Jasełka 2015

 

 

Chociaż ich istnienie zawdzięczamy Ojcom Franciszkanom - Jasełka przywędrowały z zakonów do naszych domów i szkół aby przybliżyć nam dzisiaj historię narodzenia się Jezusa w stajence betlejemskiej. I w naszej szkole, jak co roku, chcieliśmy przeżyć ten cud nocy betlejemskiej; zobaczyć jak Światło przychodzi na świat by uczyć nas o Bogu i objawić Jego miłość. Grupa uczniów, z pomocą nauczycieli i rodziców, przygotowała rekwizyty, stroje, scenografię, a przede wszystkim nauczyła się na pamięc ról postaci, które w naszej chrześcijańskiej wierze były pierwszymi prawdziwymi świadkami Wcielenia Syna Bożego. Tą radosną nowiną o Jezusie, który przychodzi do nas, uczniowie wprowadzili parafian i rodziny z naszej szkoły w liturgię mszy świętej w niedzielę 4 stycznia 2015 roku. Ci, którzy nie oglądali Jasełek w kościele, mogli zobaczyć tegoroczne przedstawienie w piątek 9 stycznia podczas naszych godzin lekcyjnych. Podział uczniów - widzów na dwie grupy wiekowe pozwolił nam lepiej wsłuchać się w treści jakie Koścół przekazuje już od wieków, że Syn Boży uniża się by być blisko nas, by dać nam zbawienie.


Jak co roku przypomnielismy sobie słowa naszych pieknych polskich kolęd, których śpiew przeplatał  się z wierszowanym tekstem Jasełek. Śpiewając wspólnie kolędy wielbimy Boga i dziękujemy Mu za Miłość, która przychodzi aby prawdziwe Boże Narodzenie dokonało się w naszych sercach.  


Dziękujemy wszystkim uczniom  biorącym udział w przedstawieniu, rodzicom, nauczycielom i Dyrekcji, a przede wszystkim Ojcom Franciskanom, którzy w jakikolwiek sposób pomagali kolejny raz przeżyć ten piękny czas pogłębiania naszych relacji z Jezusem, który chce być zawsze posród nas.

 

Renata Cyran,

Katecheta

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.