index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014-2015

 

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w szkole! Nauczycielom - powodzenia w podejmowaniu nowych wyzwań i zadań! Rodzicom - dumy z osiągnięć swoich pociech! Pracownikom szkoły - dużo zapału i wyrtwałości!

 

PRZYDZIAŁ UCZNIÓW DO KLAS... kliknij tutaj >>

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

“Nieważne ile czynimy, lecz ile miłości wkładamy w czynienie tego. Nieważne ile dajemy, lecz ile miłości wkładamy w dawanie.”Matka Teresy z Kalkuty

Takimi właśnie słowami o. Piotr Sarnicki, zainaugurował rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/15, w Polskiej Szkole im. św. Małgorzaty Marii w Algonquin.


Wszyscy uczniowie, ich rodziny, nauczyciele, katecheci i pracownicy szkoły zgromadzili się w kościele o godz. 6.00pm. Msza św. rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkolnego, za ktόrym w procesji kroczyli nauczyciele, katecheci i pracownicy szkoły. Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się uroczysta Msza .św inauguracyjna, ktόrą odprawił ojciec Piotr Sarnicki w intencji uczniόw i ich rodzin, pracownikόw szkoły oraz w intencji zmarłego w maju Dyrektora Polskiej Szkoły im. Fryderyka Chopina w Palatine i Buffalo Grove Wiktora Barczyka założyciela polskich szkόł w Anglii i USA, wspόłzałożyciela Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce, wieloletniego działacza Związku Narodowego Polskiego. Uroczystą Mszę św. inauguracyjną z tej okazji zaszczyciła też swoją obecnością żona zmarłego dyrektora Wiktora Barczyka - pani Zofia Barczyk.


Następnie głos zabrała pani dyrektor Beata Rzadkowska, ktόra serdecznie powitała wszystkich zebranych i życzyła uczniom młodszym i starszym wielu sukcesόw w nauce oraz niezapomnianych wrażeń z cotygodniowych spotkań, rodzicom - radości i dumy z ich pociech, a nauczycielom, katechetom i wszystkim pracownikom szkoły wiele satysfakcji z wykonywanej pracy. Następnie uczniowie z rodzicami udali się do budynkὀw szkolnych, gdzie w klasach spotkali swoich wychowawcὀw i gdzie  odbyły się  pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia oraz spotkania rodzicὀw z wychowawcami.


Oprawę muzyczną podczas Mszy św. zapewnił chόrek dziecięcy “Chwalmy Pana” pod dyrekcją pani Anny Przybylskiej.

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.