jaselka 2015-16 01

Galeria zdjęć >>

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką katechetów i nauczycieli.W tym roku, to piekne przedstawienie miało miejsce 3-go stycznia 2016 r. w kosciele Św. Małgorzaty Marii oraz 8-go stycznia w naszej szkole.

Krótkie, ale jakże wymowne opowiadanie o narodzinach Jezusa nawiązywało do czasów współczesnych. Kiedy nikt nie chciał przyjąć Maryi i Józefa pod swój dach.” Pukali do serc ludzkich, ale ludzie byli obojetni,,. Ludzie zabiegani, nie mają czasu dla najbliższych, a kilka minut poświęcone dla drugiego człowieka może bardzo wiele dla niego znaczyć.

Maryja z Józefem zatrzymali się więc w stajence, żeby tam mógł się narodzić Pan Jezus. Kiedy zaświeciła ”Światłość,, podążając w Jej stronę przybyli do stajenki pasterze, którzy przynieśli dary Jezusowi a za nimi Trzej Królowie z mirą, kadzidłem i złotem. Na zakończenie  Aniołowie wygłaszając teksty również wprowadzili nas w nastrój Bożego Narodzenia.

Przedstawienie pokazujące scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, współczesnej rodziny oraz aniołów, przeplatane było kolędami. Do uświetnienia tej uroczystości przyczynił się też chórek dzicięcy.

Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji a także rozwijania i zaprezentowania swoich umiejetności artystycznych.

Dziekujęmy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego pięknego przedstawienia.