W Najbliższym Czasie

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

akademia11listopada 01

GALERIA ZDJĘĆ >>

Święto Niepodległości Polski to dla każdego Polaka bardzo ważna data. W dniu tym w szczególny sposób otaczamy pamięcią tych, którzy ofiarowali swe życie dla Ojczyzny.

Historia naszego kraju jest usłana tragicznymi wydarzeniami.Przez całe wieki zmuszani byliśmy do ciągłej obrony przed wrogami.123-letni okres wymazania Polski z map świata to najtragiczniejszy czas. Nigdy nie wolno o tym zapomnieć.

,,Naród, który nie pamięta przeszłości, nie ma przyszłości” – powiedział Jan Paweł II i niech te słowa będą dla nas myślą przewodnią w wychowywaniu naszych dzieci i młodzieży. Z ogromnym wzruszeniem i radością obserwowaliśmy występ naszych uczniów. Ich zaangażowanie w przygotowanie akademi jest godne pochwały. Polska nigdy nie zginie dopóki mieć będzie takich patritów.

Urszula Roberts

Wychowawca kl. 8a

Pasowanie na Pierwszaka

pasowanie2017 01

GALERIA ZDJĘĆ >>

Puk, puk, to ja, mały uczeń pierwszaczek.
Puk, puk, to ja, taki mały uczniaczek.

Puk, puk, to ja, pukam szkoło do twych drzwi.
Puk, puk, to ja,prosze bądź przyjazna mi.

W piątek 17 listopada 2017roku uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w poczet "Braci uczniowskiej" Polskiej Szkoły im. Św. Małgorzaty Marii w Algonqiun.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowania  na Ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.

W niezwykle podniosłej atmosferze uczniowie klas pierwszych w obecności dyrekcji, rodziców i zaproszonych gości ślubowali być dobrymi uczniami, strzec honoru szkoły, szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, uczyć się tego, co piękne oraz kochać swoją Ojczyznę.

Po złożonym ślubowaniu Pan Dyrektor -Tadeusz Młynek nie miał najmniejszej wątpliwości ,gdy dotykając ramion dzieci symbolicznym ołówkiem, z dumą przyjmował je do grona społeczności szkolnej. Ukorowaniem aktu pasowania było wręczenie przez Ojca Witolda Adamczyka -opiekuna duchowego szkoły pamiątkowych dyplomów.

Grażyna Magiera

Wychowawca kl. 1a

Copyright © 2009-2015 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.