index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2023/2024

Login Nauczyciela

Zadanie domowe # 20 z dnia 8 marca 2024 roku

Uwaga :

Czas biegnie bardzo szybko i jeszcze raz proszę o przesyłanie swoich prezentacji maturalnych. Nie oczekuje ich w pełni zakończonych, ale chcę widzieć postęp w ich wykonaniu. Ponadto, w następny piątek przeprowadzimy próbny, mini egazamin maturalny z wiadomości historyczno-geograficznych. Proszę o ich powtarzanie, abym mógł stwierdzić, że wszyscy uczniowie rozpoczęli przygotowanie do naszych maturalnych egzaminów.

 

Język polski :  

Napisz charakterystykę swojego najlepszego przyjaciela lub przyjaciółki . Pamiętaj, że każda charakterystyka powinna zawierać kilka podstawowych punktów jak :

przedstawienie postaci ( imię, wiek, zawód, miejsce zamieszkania, Twoje powiązania z tą osoba)

wygląd zewnetrzny ( wzrost, budowa ciała, oczy, rysy twarzy, włosy itp. )

cechy charakteru i zainteresowania ( stosunek do innych ludzi, poglądy, ideały życiowe, stosunek do obowiązków, spędzanie wolnego czasu itp. )

ocena postaci ( Twój stosunek do tej postaci z uzasadnieniem i dlaczego ta postać jest warta naszej uwagi )    

 

Uzupełnij kopie ( dwie strony) z rozsypankami wyrazowymi otrzymaną w klasie. Pamiętaj, że wszystkie wyrazy muszą być użyte.

Historia :

Przeczytaj informacje na temat powstania warszawskiego znajdujące się na stronie 90 naszego podręcznika, jak również zapoznaj sie z informacjami na temat powstania dostępnymi w Internecie. Nastepnie napisz conajmniej 15- zdaniową własną notatkę na temat powstania warszawskiego. Oczekuję własnych, samodzielnych zdań napisanych na podstawie zdobytych informacji.

 

Naszą słodką osobą będzie Antoś.

Nie mamy zadania dla uczniow nieobecnych, gdyż w klasie pracowaliśmy na wiadomościami maturalnymi.

 

Udanego tygodnia i do zobaczenia w piątek.

Z poważaniem,

Witold Maziarz

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.