Zadanie domowe # 12 z dnia 15 grudnia 2023 roku

Uwaga:

W najbliższy piątek będzie nasz ostatni dzień zajęć przed przerwą świateczną. Spotykamy się tradycyjnie w naszej klasie o 5 PM i później przejdziemy na dolną salę na nasza klasową Wigilie. W tym dniu przynosimy jak zwykle nasze przybory szkolne i odrobione zadania. Przed nasza klasą będzie pojemnik do którego wkładamy nasze podpisane prezenty z Sekret Santa. Proszę pamiętać, że nasze zajęcia w tym dniu będą skrócone i zakończą się o godzinie 7:30 PM.

Język polski :

Przeczytaj ciekawe informacje na temat polskiego wywiadu podczas II wojny światowej znajdujące się na stronie 97 naszego podręcznika i odpowiedz pisemnie pełnymi zdaniami na następujące pytania :

Co to była Enigma ?

Do czego służyła Niemcom ?

Kto złamal kod Enigmy ?

Gdzie znajdowało się miejsce produkcji tajnej broni Hitlera ?

Kto był jedyną kobietą w szeregach cichociemnych ?

O kim premier Churchill powiedział : ,,Moja ulubiona agentka ‘’ ?

W jaki sposób walczył z Niemcami słynny polski agent działający w Grecji ?

Podczas naszych ostatnich zajęć oglądaliśmy film na temat powstania warszawskiego. Przeczytaj wstęp i fragment powieści Kolumbowie opisujący przechodzenie kanałami rozpoczynające się na stronie 90 naszego podręcznika i wykonaj ćwiczenia I i II z strony 93 i ćwiczenie 3 z strony 94.

Zadanie dla uczniów nieobecnych, spóźnionych lub wychodzących wcześniej:

Krzyś, Olivier, Zuzia i Natalia

Wykonaj ćwiczenie 1, 2 i 3 z strony 99.

Udanego tygodnia i do zobaczenia w piątek.

Z poważaniem,

Witold Maziarz