Zadanie domowe # 11 z dnia 8 grudnia 2023 roku

Uwaga:

W najbliższy piątek będzie dzień spowiedzi i rekolekcji adwentowych, ale spotykamy się jednak w naszej klasie, gdyż nie znamy jeszcze czasu ich rozpoczęcia. Informowałem inaczej podczas naszych ostatnich zajęć, ale plany te ulegly zmianie z przyczyn od mnie niezależnych. Spotykamy się więc w naszej klasie i później przejdziemy do kościola na wyznaczony czas.

Język polski :

Za kilka miesięcy opuścicie mury naszej polskiej szkoły. Napisz wypracowanie na temat Twoich lat spędzonych w polskiej szkole. Za co jesteś wdzięczny i co szczególnie zapamietałeś z czasu spędzonego w polskiej szkole. Fragmenty Twojego wypracowania bądą umieszczone w naszym pamiętniku. Przemyśl swoje wypracowanie i postaraj się go napisaś jak najlepiej. Wypracowanie powinno zawierać conajmniej 200 słów. Proszę o napisanie go na komputerze i przesłanie go na mój e-mail.

Przeczytaj wstęp i fragment zbioru opowiadań Medaliony rozpoczynające się na stronie 81 naszego podręcznika i wykonaj ćwiczenia I i II z strony 85.

W następny piątek słodką osobą będzie Zuzia.

Zadanie dla uczniów nieobecnych, spóźnionych lub wychodzących wcześniej:

Krzyś, Artur, Oscar i Victor P.

Wykonaj ćwiczenie 6 z strony 87.

Przeczytaj informacje na temat rodzaju orzeczeń rozpoczynające się na stronie 87 ( fioletowa tabelka) i wykonaj wszystkie ćwiczenia z strony 88 i 89.

Przeczytaj informacje na temat określeń w języku polskim z strony 95 i wykonaj ćwiczenie G-1, G-2, G-3 , G-4 i G-5.

Udanego tygodnia i do zobaczenia w piątek.

Z poważaniem,

Witold Maziarz