Zadanie domowe # 10 z dnia 18 listopada 2023 roku

Uwaga:

Pamiętajmy o czekającej nas sesji zdjęciowej dla uczniów klasy maturalnej, która będzie miała miejsce 1 grudnia2023 w trakcie naszych piątkowych zajęć. W tym dniu spotykamy się wszyscy na sali gimnastycznej w nowej szkole o 5 PM. Uczniowie będą mieli wykonywane zdjęcia indywidualne do świadectw szkolnych i dyplomów konsularnych, oraz różne zdjęcia grupowe do pamiętnika.

Bardzo proszę, żeby dziewczęta były ubrane tego dnia w białe bluzeczki i ciemne spódniczki. Chłopców proszę o ubranie białych koszul i ciemnych garniturów. Proszę nie zapomnieć naszych czerwonych dodatków. Dziewcząta ubieraja czerwone korale, a chłopcy muchy i szelki w tym samym kolorze. Przynosimy również nasze klasowe bluzy z nazwiskami i niebieskie dzinsy do wykonania zdjęć klasowych. Po zakoćczonej sesji wrócimy do naszej klasy, aby kontynuować nasze zajęcia, a więc w tym przynosimy również nasze szkolne tornistry.

Język polski :

Napisz wypracowanie na temat ,, Rok 2023 w 365 słowach ” czyli opisz mijający rok , co szczególnego wydarzylo sie w Twoim życiu i jak go zapamiętasz. Wypracowanie powinno zawierać nie więcej niż 365 słów licząc nawet najdrobniejsze wyrazy. Wypracowanie powinno mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Corocznie nasza lokalna gazeta Dziennik Zwiazkowy ogłasza konkurs literacki pod identycznym tutyłem. W naszej klasie są uczniowie, którzy bardzo dobrze piszą wypracowania i zachęcam ich do wzięcia udziału tym konkursie. A wiąc wszyscy uczniowie piszą to wypracowanie w zeszytach, a osoby chętne proszę o napisanie swego wypracowania na komputerze i przesłanie do mnie na mój email. Ja sprawdzę nadesłane wypracowania i wyślę na podany adres emailowy redakcji. Termini wysyłania prac mija 1 grudnia. Zyczę powodzenia.

Wykonaj ćwiczenie 5 z strony 77 oraz ćwiczenia G-5, G-6 ( na kartce) G-7 i G-8 z strony 80 naszego podręcznika.

Uzupełnij kopie otrzymaną w klasie

W następny piątek słodką osobą będzie Patryk.

Zadanie dla uczniów nieobecnych, spóźnionych lub wychodzących wcześniej:

Ryan, Oliwia, Lila, Antoś i Olivier

Przeczytaj informacje na temat pokolenia wojennego rozpoczynające się na stronie 74 i wykonaj ćwiczenia I i II z strony 76.

Przeczytaj informacje na temat skrotów w języku polskim z strony 78 i wykonaj ćwiczenie G-1, G-2, G-3 i G-4.

Udanego tygodnia i do zobaczenia w piątek.

Z poważaniem,

Witold Maziarz