Zadanie domowe # 7 z dnia 28 października 2023 roku

Język polski

Wyobraź sobie, że wybierasz się w podróż dookoła świata i będziesz podróżować przez conajmniej okres kilku mięsiecy. Masz bogatego sponsora, który zapłaci za całą wyprawę pod jednym warunkiem. Na czas Twojej podróży musisz zabrać jedną, ale tylko jedną osobę z swojej rodziny lub grona przyjaciół. Napisz wypracowanie w którym opiszesz kogo wybierzesz i dlaczego ? Podaj trzy powody uzasadniające Twój wybór.

Wykonaj ćwiczenie 6 z strony 49 i ćwiczenie G-5 z strony 51 naszego podręcznika.

Uzupełnij kopie na temat liczby mnogiej otrzymaną w klasie.

W następny piątek słodką osobą będzie Oscar.

Zadanie dla uczniów nieobecnych, spóźnionych lub wychodzących wcześniej:

Patryk, Phillip, Oliwia D. i Lila

Przeczytaj informacje na temat poezji miłosnej rozpoczynające się na stronie 45 i wykonaj ćwiczenia I i II z strony 46 oraz ćwiczenia 2, 3 i 5 z strony 48 naszego podręcznika.

Zapoznaj się z informacją z strony 49 i wykonaj ćwiczenia G-1, G-2 i G-4.

Udanego tygodnia i do zobaczenia w piątek.

Z poważaniem,

Witold Maziarz