Zadanie domowe # 4 z dnia 6 października 2023 roku

W ostatnim czasie Netflix oferuje polski film Znachor pod angielskim tytułem Forgotten Love. Akcja filmu rozgrywa się w epoce o której właśnie mówimy podczas naszych zajęć. Proszę o obejrzenie tego filmu i napisanie własnej recenzji, czyli naszej opini o tym filmie. Piszemy o tym co nam się w tym filmie podobało lub nie podobało uzasadniajac nasze zdanie. Praca nie powinna być streszczeniem filmu. Jeśli ktoś z uczniów nie ma Netfliksa, wersję tego filmu można znaleźć na Youtube pod adresem Znachor cały film.

Wykonaj ćwiczenie 5 z strony 26 i cwiczenie G-5 z strony 28 naszego podręcznika.

Uzupełnij kopie na temat czasownika otrzymaną w klasie. Uczniowie nieobecni otrzymaja ją w następnym tygodniu.

W następny piątek słodką osobą będzie Oliwia D.

Zadanie dla uczniów nieobecnych, spóźnionych lub wychodzących wcześniej:

Ryan, Artur, Oliwia D., Amelia, Zuzia, Victor, Natalia, Oliwier i Zosia

Przeczytaj informacje na temat Grupy poetyckiej Skamander rozpoczynające się na stronie 23 i wykonaj ćwiczenie I z strony 21, cwiczenie II i 2 z strony 25, cwiczenie 3 z strony 26 naszego podręcznka.

Przeczytaj informacje o różnych odmianach języka polskiego z strony 27 i wykonaj ćwiczenie G-1, G-2 i G-4.

Udanego tygodnia i do zobaczenia w piątek.

Z poważaniem,

Witold Maziarz