14 pażdz. 2023 odbyło sie spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych

Spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych 14 październik 2023

I Komunia święta to przede wszystkim przeżycie religijne.

Przygotowanie do I Komunii św. rozpoczyna się w rodzinie. Rodzice dają przykład swoim dzieciom dobrego chrześcijańskiego życia. Dbają o przygotowanie do I komunii św., uczestnictwo w Mszy św. w niedzielę, święta, o zachowanie chrześcijańskich tradycji i zwyczajów.

Rodzice są pierwszymi nauczycielami wiary.

Nikt inny nie wytłumaczy tak i nie przygotuje duchowo swojego dziecka jak rodzice.

Kapłan - katecheta - są osobami, które ugruntują, pomogą zrozumieć i praktycznie wykorzystać wiarę.

Liczę na pełną współprace, bo przecież wszyscy chcemy, by dzieci wyrosły na dobrych, pełnych miłości, empatii i wiary ludzi.

W tym roku 46 dzieci przystąpi do I Komunii św.

3 luty 2024 Sobota - Poświęcenie książeczek, różańców i świec - w naszym kościele godz 6.30 pm

7 maj 2024 Wtorek - Spowiedź I komunijna w naszym kościele godz 6.00 pm

9 maj 2024 Czwartek - próba przed I komunią św. godz 6.00pm

11 maj 2024 Sobota - I Komunia święta. godz 11.00 am

Będzie klęcznik na Mszy I komunijnej

Dekoracje są przygotowane

Kwiaty i dekoracje ławek i klęcznika - osoby odpowiedzialne w poszczególnych klasach i rodzice.

Alby na I Komunię. Od rodziców uczniów klasy 4 lub uszycie u Pani Agnieszki Nowak

Fotograf i video –

Osoby odpowiedzialne w poszczególnych klasach za kontakt z rodzicami.

Dokumenty

Kto jeszcze tego nie zrobił, to proszę jak najszybciej przygotować wychowawczyniom klas 3 dane osobowe dzieci przystępujących do I Komunii św. Forma danych osobowych znajduje się na stronie szkoły w zakładce „formy klasy 3” i dołączyć do tego kopię aktu chrztu dziecka.

Osoby odpowiedzialne w poszczególnych klasach, zbiorą od rodziców kopertę

W kopercie proszę przygotować czek adresowany – St. Margaret Mary Church - przeznaczony dla parafii o wartości 50$.

Życzę Państwu Bożego błogosławieństwa

O. Tomasz Ryba