zadanie z 03/15/24

Praca z książką - "Chcę pospać dłużej" str.149-152. Witamy wiosnę - polskie zwyczaje ludowe. Topienie Marzanny. Teksty do czytania w teczkach. Piosenki o wiośnie. Powtarzanie wiadomości z gramatyki str. 97 i 98. Ortografia - wyrazy z "u' str.118- 122.

Zadanie: ćwicz.4 str.98 Powtarzać wiadomości o rzeczowniku, przymiotniku i czasowniku. Można wykorzystać do tego ćwicz. ze str 100 i 101. PROSZĘ JEDNAK ABY NIE WYPEŁNIAĆ TYCH ĆWICZEŃ W KSIĄŻCE , BO BĘDZIEMY JE ROBIĆ W SZKOLE.

Jeśli chcecie państwo robić z dziećmi dodatkowe ćwiczenia możecie robić np. kopie z tych już przerabianych lub tych , które będziemy przerabiać. Proszę jednak, aby dzieci nie miały uzupełnionych ćwiczeń "do przodu".

Nie przypomniałam w poprzednim wpisie z zadaniami o dyktandzie, którego termin zapowiedziłam na 15 marca. Tylko 6 dzieci pamiętało o dyktandzie :( Mimo tego dyktando nie wypadło źle. Jak zwykle dzieci, które nie otrzymały oceny muszą więcej ćwiczyć. Brak oceny oznacza, że było zbyt dużo błędów abym mogła postawić dobrą ocenę. Najlepsze osiągnięcia mają dzieci pracujące systematycznie i wtedy czasem bez długiego przygotowywania się potrafią sobie całkiem dobrze poradzić z pisaniem dyktanda.

Życzę wytrwałości i powodzenia! Wiosna tuż, tuż! A z wiosną wszystko pięknieje i jest łatwiejsze!