zadanie z 01/19/24

"Król Rok i jego 12 synów" - opracowanie wiersza. Nauka nazw miesięcy, pór roku, dni tygodnia. Praca z książką (str. 100-111). Dzień Babci i Dziadka. Rozmowa na temat ról jakie pełnią dziadkowie i babcie w naszych rodzinach. Rozumienie znaczenia potrzeby szacunku i często niesienia im pomocy. Uczniowie dostali dodatkowe materiały do poczytania, a także do uzupełnienia (wiadomości o mojej babci i dziadku). Jeśli ktoś chce może zrobić jeszcze dwie kopie i napisać o babciach i  dziadkach, bo przecież przeważnie mamy ich czworo, a bywa, że więcej. Czasem jest tak, że któreś z nich jest w Polsce, czasem z różnych powodów dzieci nie znają lub nie pamiętają swoich dziadków. Niech to będzie pretekst do rozmów o nich, wspomnień, oglądania zdjęć, filmików...

Ćwiczenia - pisownia wyrazów z "ó" niewymiennym" str. 111-113. Zadanie - ćwicz. 4 str.113.

W zeszytach dzieci mają krótki tekst z okazji szkolnego jubileuszu, który za tydzień spróbujemy zaśpiewać lub raczej powiedzieć. To będzie krótkie nagranie na tą okoliczność. Ćwiczyliśmy w grudniu, ale po miesiącu przerwy dzieci zapomniały. Spróbujcie z nimi przeczytać kilka razy może zapamiętają. Bardzo proszę, aby jeśli dzieci mają szkolne koszulki, aby na piątkowe zajęcia w nich przyszły. Jeśli macie państwo polskie chorągiewki to mogą je dzieci przynieść.

Kiedy otrzymacie państwo link, aby zapisać się na spotkanie ze mną w celu rozmowy na temat osiągnięć i trudności w nauce oraz wszystkich spraw szkolnych, które chcecie omówić, proszę się wpisać na najbardziej dogodną dla siebie godzinę, Ponieważ w klasie jest 18 uczniów mamy 10 minut dla każdego. Jeśli ktoś nie może przyjechać w tym dniu, to bardzo proszę nie zapisywać się lecz dać mi znać i umówimy się w innym terminie np. przed lub po zajęciach. W następny piątek każdy uczeń dostanie w kopercie informacje o swoich wynikach w nauce. Proszę się z nimi zapoznać przed wywiadówką, abyście państwo mogli sobie przygotować ewentualne pytania do mnie. Dziękuję bardzo za współpracę i zrozumienie.

PS

Bardzo proszę, aby dzieci w butelkach, które mają w klasie miały tylko wodę. Soki, czy inne napoje mogą pić tylko w szkolnej stołówce.