zadanie z 12/22/23

CUDOWNEGO WIGILIJNEGO WIECZORU ORAZ RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Dziękuję bardzo za przygotowanie przez was smacznego poczęstunku, pomocy w zorganizowaniu naszego wczorajszego świątecznego spotkania. Dziękuję za życzenia, miłe słowa i uśmiechy oraz prezenty. Bardzo, bardzo dziękuję!

Mam nadzieję, że wypoczniecie i wszyscy nabierzecie siły i motywacji na następne miesiące. Nie zapominajcie jednak o polskim języku! Niech w każdym dniu znajdzie się kilkanaście minut na czytanie polskich bajek, wierszyków. Śpiewanie polskich piosenek też pomaga w doskonaleniu polskiej mowy, a może być na wesoło, nawet na bardzo wesoło!

12 stycznia będzie konkurs czytania (ze zrozumieniem). Każdy będzie czytał, tym razem wybrany przeze mnie, krótki łatwy tekst. Sprawdzę zrozumienie przez ucznia przeczytanego tekstu. Mam nadzieję, że ci którym czytanie sprawia ciągle ogromną trudność wykorzystają ten czas na ćwiczenie. Szczerze mówiąc chyba bym się spaliła ze wstydu, gdybym miała przekazać dzieci do 4 klasy bez umiejętności czytania prostych wyrazów i rozumienia ich znaczenia. Odpoczywajcie więc, ale odpoczywajcie z polskim językiem a nie od polskiego :)

Ściskam was wszystkich mcno i jeszcze raz dziękuję za pomoc i Wasze wspaniałe dzieciaki!

Marta