Zadanie domowe z dnia 01/19/24

Witam serdecznie  w Nowym Roku i życzę wszystkim dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności, a także cierpliwości i  niegasącego zapału do działania  na cały rok 2024!

Zadanie domowe

1. Proszę pokolorować zwierzęta na kartce ( nie trzeba wklejać) i wpisać ich nazwy do zeszytu przedmiotowego

2. Uzupełnić pracę domową z ćwiczeń str.57 ( punkt 1.2.3)

3. Trzy razy głośno przeczytać- uczeń dla rodzica- tekst z czytanki z obrazkami str.58 ( lub 59 w starszych elementarzach) , tekst zaczyna się od "Żaneta...

4. Nauczyć się na pamięć rymowankę :

Szkoło, nasza szkoło

choć cię krótko znamy

My uczniowie klasy 1

bardzo cię kochamy!

Sto lat szkoło!!!!!!

Będziemy nagrywać krótki filmik do projektu na 20 urodziny szkoły, które obchodzimy w marcu.

Proszę aby każdy był ładnie ubrany i przyniósł do szkoły czapeczkę urodzinową lub inne gadżety urodzinowe , które możemy wykorzystać na tym filmiku np. okulary, trąbki itp.

5.Proszę wykonać w domu laurkę na urodziny szkoły

Każdy uczeń ma przygotować kartkę z życzeniami na urodziny szkoły z rysunkiem tortu lub kwiatkami, serduszkami, napisem STO LAT ( po polsku) i swoim imieniem-wykorzystamy to do projektu

To bardzo ważne ,żeby za tydzień każdy uczeń miał zrobioną laurkę i umiał rymowankę na pamięć

Rozdałam dzieciom kartki do pokolorowania na Dzien Babci i Dziadka.

Pamiętajmy o tym ważnym święcie naszych kochanych dziadków i w niedzielę koniecznie złóżmy im życzenia czy osobiście, czy telefonicznie, to bardzo ważne jak dzieci będą pamiętać ,że 21 i 22 stycznia w Polsce obchodzimy Dzień Babci i Dziadka i należy złożyć im życzenia.

Zbliża się zakończenie pierwszego półrocza roku szkolnego 2023-2024

Powoli wystawiam oceny indywidualne za mówienie, czytanie i pisanie każdemu uczniowi.

Omówienie wyników odbędzie się na indywidualnych wywiadówkach rodziców z wychowawcą 2 lutego 2024.

Proszę każdego rodzica o obecność na tych spotkaniach.

Pozdrawiam serdecznie i życzę ciepłego i bezpiecznego tygodnia!

Barbara Kalinowski

wychowawczyni klasy 1a