Zadanie domowe z dnia 12/8/23

1.Wykonaj zadanie domowe z zeszytu ćwiczeń punkt 1,2,3 str.45 ( dyktanda za tydzień nie będzie, ale proszę to zdanie z punktu 4 str.45  starannie przepisać do zeszytu)

2.Płynnie nauczyć się czytać tekst pt." Wujek Wicek" str.46 (lub 47)

3. Wykonać poprawę dyktanda w zeszycie do dyktand.

Nie wszyscy uczniowie mieli zeszyty do dyktand- proszę o ich zakup i wklejenie kartki z dyktandem do zeszytu.

Prawie wszystkie dzieci napisały bardzo ładnie pierwsze dyktando, jestem z nich bardzo dumna i dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu i ćwiczenie z dziećmi w domu.

Wiekszość uczniów robi też postepy w czytaniu i to mnie niezwykle cieszy, gdyż najważniejsze w 1 klasie jest  systematyczne utrwalanie materiału po każdej lekcji, na której wprowadzane są nowe literki, oraz prawidłowe czytanie sylab. Proszę zwrócić szczególną uwagę na głoskę "w" ,która ma inne brzmienie w j.angielskim.

Proszę nadal o codzienne czytanie z dziećmi (metodą sylabową), pomoc rodziców jest niezbędna i bardzo ważna na tym etapie.

Za tydzień w naszej szkole będą rekolekcje , wszystkie informacje dotyczące rozkładu zajęć tego dnia będą w komunikacie szkolnym na następny tydzień.

Życzę wszystkim miłego i bezpiecznego tygodnia!

Barbara Kalinowski

wychowawczyni klasy 1a