Zadanie domowe z dnia 10/06/23

1.Starannie wykonać zadanie domowe w ćwiczeniach str.17

2.Zapamiętać wszystkie poznane samogłoski ( wklejka w zeszycie) i nauczyć się je prawidłowo artykułować ( to bardzo ważne bo inaczej wymawiamy te same literki w j. angielskiem)

3.Uzupełnić pisownię nowych literek w zeszycie

4. Wykonać projekt otrzymany w klasie pt.Co lubią ząbki? związany ze zdrowym sposobem odżywiania się ( uczniowie kolorują , wycinają i przyklejają na ząbek tylko produkty, które są zdrowe i potrzebne w diecie dziecka) i  przynieść go do oceny

Drodzy Rodzice

ponownie proszę o sprawdzanie plecaków i piórników dzieci. Wielu uczniów nadal nie ma foldera a potrzebujemy go na nasze karty pracy, niektórzy nie mają nożyczek czy kleju ( lub klej jest z zeszłego roku i nie nadaje się do używania). Takie braki powodują,że dzieci nie pracują wydajnie na zajęciach przez co są mniej skupione i rozproszone.

Proszę sprawdzać czy dzieci wszystko pakują w piątek do plecaka i czy ołówki są zatemperowane a w piórniku jest podstawowy komplet kredek.

Proszę ćwiczyć z dziećmi ( najlepiej codziennie!) wspólny wierszyk na ślubowanie i piosenkę " Dostał Jacek elementarz", a także wierszyki indywidualne.

Bardzo dziękuję za pomoc i współpracę, państwa pomoc jest bezcenna.

Do zobaczenia za tydzień!

Barbara Kalinowski

wychowawczyni klasy 1a