Z 19 kwietnia

Dzisiejsze zajęcia zaczęłam od sprawdzenia umiejętności czytania. Każdy uczeń otrzymał kartkę z literą „f" do odwzorowywania i pisania po śladzie.

Wokół nas już wszędzie możemy dostrzec oznaki wiosny dlatego postanowiłam wrócić  dzisiaj do tematu wiosny.

Praca z podręcznikiem str. 76,77 - budowanie słownictwa. Naprowadziłam dzieci na temat kwiatów i zadałam dzieciom pytanie- Co potrzebujemy, żeby cięte kwiaty nie zwiędły(w tym miejscu wytłumaczyłam dzieciom wyraz nie zwiędły) odp ------WAZON z wodą.

Praca z podręcznikiem na str. 79, 80. Demonstracja wyrazu „wazon". Dzieci wyróżniły pierwszą literę w tym wyrazie, podzieliły wyraz na sylaby i na głoski.

Wiosna to również dobra pora o przypomnieniu sobie jak ważne jest jedzenie warzyw. Praca z podręcznikiem na str. 68,69 - budowanie słownictwa. Podsumowaniem tematu było wspólne rozwiązanie krzyrzówki i  hasła - WITAMINY

Zadanie domowe: ćw.1, 3 i 4 na str.82 i 83. Przypominam Wam, że  wszyskie dzieci MUSZĄ już znać na pamięć swoje zdanie. na następny piątek.  Zdania te wysyłałam Wam wcześniej na Wasze adresy mailowe.

WAŻNE!!!!!! Pamiętajcie o zapisywaniu Waszych dzieci do klasy pierwszej!!!! To są najbardziej oblegane klasy. Nie zwlekajcie z tym na później, bo może się okazać że nie będzie miejsca dla waszego dziecka.
Życzę miłego tygodnia