Zajęcia w zastępstwie prowadziła P. Rozalia Stankiewicz

Dzieci otrzymały karty z literą "c" do pisania po śladzie i do odwzorowywania. W dużych zeszytach dzieci wkleiły nową nazwę miesiąca " marzec". Dzisiaj po raz pierwszy chętne dzieci czytały samodzielnie czytankę. Dla "ochotników" przygotowałam dyplomy.  BRAWO!!! Ochotników było 10...( mam zdjęcia i postaram się jeszcze dzisiaj przesłać).Następnie każdy otrzymał obrazek z bawiącymi sie dziećmi na śniegu. Po uważnym przyjrzeniu sie obrazków, pani zapytała się, czy wszystkie dzieci na obrazku zachowują się dobrze? Jeśli nie to dlaczego?

- Rozmowa z dziećmi na temat bezpiecznych zabaw na śniegu. Jak wiadomo  ciągle mamy zimę, więc dzisiejszym tematem zajęć to " Ulubione zabawy zimowe". Krótka rozmowa na temat w co lubią się bawić zimą jak jest śnieg. Dzieci dokonały analizy słuchowej wyrazu "narty", następnie każdy otrzymał kartkę z nartami, należało pomalować narty według zapisanego wzoru.

Praca z podręcznikiem na str.39,40 i 41 Karty pracy - dopasuj sprzęt  do osoby.

Praca domowa ćwiczenia 2,3,4 na str.42.

Życzę miłego tygodnia