23 lutego 24

Zajęcia zaczęłam od sprawdzenia pracy domowej. Rozdałam wszystkim kartki do z literą " j" do pisania po śladzie i odwzorowywania. W czasie kiedy dzieci pisały odpytywałam z czytania " PUZLE SYLABOWE", widać że część dzieci ćwiczy w domu

Przed przystąpieniem do nowego tematu, "odwiedziliśmy" dzisiaj nastepne pomieszczenie w domu - łazienka. Praca z podręcznikiem str. 28,29 - budowanie słownictwa. Tę część zajeć zakończyliśmy zabawą "JA MAM... Kto ma...?- utrwalając w ten sposób nazwy dotyczące łazienki.

Przechodząc do głównego tematu, dzieci obejrzały sobie bajkę CALINECZKA. Po krótkiej rozmowie na temat bajki, zademonstrowałam im literę "C", dokonaliśmy analizy słuchowej tego wyrazu.

Praca z podręcznikiem na str. 31,32,33.

Podsumowaniem dzisiejszych zajęć było układanie rozsypanych obrazków do bajki " Calineczka" według kolejności zdarzeń.

Praca domowa wszystkie ćwiczenia na str. 34,35. Zachęcam wszystkie dzieci do nauki czytania tekstu na str.34... ( będą nagrody!!!

Życzę miłego tygodnia