16 luty 24

Na początku zajęć, odpytałam kilkoro uczniów z umiejetności czytania ( puzle sylabowe). Proszę w dalszym ciągu ćwiczyć. W nastepnym tygodniu będę przesyłać nową kartkę z nowymi wyrazami.

Za nim przeszłam do nowego tematu dzieci poznały  wiersz J. Brzechwy " Jajko". Po wysłuchaniu tego wiersza została przeprowadzona krótka rozmowa na temat tego wiersza.  Na tablicy umieściłam obraz dużego jajka. Dokonaliśmy analizy słuchowej wyrazu "jajko". Następnie pod jajkiem, został przypięty napis "jaj- ko".

Praca z podręcznikiem str. 23,24. Wspólnie odczytaliśmy sylaby w ramce na str.25. Zadaniem dzieci było przypasować wyrazy z ciemnej ramki do odpowiednich rysunków (str. 25)

Każdy otrzymał obrazek z jajkiem i podpisem " jajko", które wklejaliśmy do  zeszytów.

Dzisiaj pierwszy raz dzieci budowały zdanie do wyrazu" mama", a następnie wklejały je do zeszytów.

Praca domowa: uzupełnić wszystko to co było robione na zajęciach oraz wszystkie ćw. na str. 26, 27 Proszę uzupełnić dzieciom piórniki, a w szczególności klej. Przypominam, że  pracujemy z podręcznikiem KUBUŚ IDZIE DO SZKOŁY II . Mailem będę wysyłać link z nową piosenkę .

Życzę wszystkim miłego tygodnia.