19 stycznia 24

Drodzy Rodzice,
Dzisiejsze zajęcia były pierwszymi zajęciami w nowym roku, i chciałabym podziękować tym Rodzicom , którzy pomogli dzieciom nauczyć się wierszyka. Przykre jest tylko to, że wierszyka nauczyło się 50% procent uczniów. Absolutnie nie winię dzieci!!!
Na zajęciach wprowadziłam nową nazwę miesiąca STYCZEŃ, dzieci utrwaliły sobie literkę "d".
Praca z podręcznikiem na str. 120 i 121. Przy okazji utrwalania sobie tej litery dzieci poznały inne "DOMY" - igloo, buda dla psa, gniazdo, stajnia, obora, ul, dziupla - Odpowiadaliśmy na pytanie - kto mieszka w tych domka?
Dzisiaj wróciłam do literki , której wcześniej prosiłam nie robić - S - praca z podręcznikiem
str. 95, 96..
Bardzo WAŻNE!!!!!!! - od przyszłych zajęć będziemy pracować z drugą częścią podręcznika
" Kubuś idzie do szkoły"- proszę aby dzieci nie przynosiły już podręcznika cz 1. Wszystkie ćwiczenia , które nie były robione w szkolę prosze uzupełniać z dzieckiem w ramach
"utrwalania".                                                                                                                                                            21  i 22 stycznia przypadają dni Babci i Dziadka - na zajęciach dzieci wykonały tylko jedną laurkę dla babci. Proszę pomóc swoim pociechom zrobić również laurkę dla dziadka.                                                                               Ja od siebie składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim BABCIOM I DZIADKOM!!!!

Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa: MUSICIE UTRWALAĆ Z DZIEĆMI POZNANE LITERY!!!! Dzisiaj pozwoliłam sobie na indywidualne odpytywanie dzieci ze znajomości i rozpoznawania literek. No i niestety nie wygląda to najlepiej.

Przypominam jeszcze raz, że systematyczność na tym etapie jest naprawdę bardzo ważna i to niestety od Was zależy jak dzieci będą przygotowane do nauki w klasie pierwszej.
W następny piątek planowana jest zabawa choinkowa dla uczniów naszej szkoły.
Dzieci w tym dniu mogą zakładać kostiumy, tylko pamiętajcie żeby kostium był w miarę wygodny i nie mogą to być żadne maski na twarz, miecze itp przedmioty.....W tym dniu dzieci otrzymują picie i lunch za darmo.
Proszę sprawdzać w nadchodzącym komunikacie co dokładnie dzieci będą mieć na lunch, bo na dzień dzisiejszy nie mam takiej informacji.
Życzę miłego i ciepłego tygodnia.