15 grudnia 23

Dzisiejsze zajęcia to ciąg dalszy tematu RODZINA, tym razem wprowadzona została litera T. Jednak zanim przeszłam do głównego, w duzych zeszytach zaznaczyliśmy dzisiejszą pogodę. Następnie zaprosiłam wszystkie dzieci na dywanik i opowiedziałam im historię pana Tadeusza, taty Tosi. "Tata Tosi, pan Tadeusz, któregoś dnia zaspał do pracy i w pośpiechu pakował do teczki, swoje rzeczy potrzebne mu w pracy. W pracy okazało się, że wszystko co zapakował nie będzie mu potrzebne. w teczce znalazł: tacę na posiłki, talerz, tort, toster, tasiemkę, torebkę damską.Wszystkie obrazki przedstawiające te przedmioty umieściłam na tablicy i zapytałam sie dzieci, czy wiedzą na jaką głoskę zaczynają się te wszystkie wyrazy. To jest T.  Dokonaliśmy analizy dzwiękowej wyrazu TATA.

Praca z podręcznikiem str. 111, 112

Po tej części zachęciłam dzieci do zabawy ruchowej mającej na celu utrwalanie liter i krótkich sylab. " Dwa serduszka"- każdy uczeń otrzymał jedno serduszko ( czerwone lub białe z litera- L,M,T,U,Y,O,A,E,I. Podczas piosenki, dzieci spacerowały, kiedy muzyka umilkła, dzieci łączyły się w pary pamiętając, że zawsze sreduszka  musiały być różnych kolorów ( białe plus czerwone) Kiedy już każdy miał parę, wspólnie odczytywaliśmy utworzone z tych serduszek sylaby. Na przykład serduszko czerwone z literą A i białe z literą M to sylaba AM i tak dalej.

Kart Pracy- kolorowanie torebki dla mamy i rozwiązywanie kodów ( który kod pasuje do którego wyrazu).

Praca domowa: jeszcze jest tydzień na utrwalenie piosenki (pierwsza zwrotka i refren)" Stała pod śniegiem panna zielona" Będzie do nauki wierszyk z podręcznika str. 114 ćw1 (odpytywac będę po nowym roku)

Oprócz tego ćwiczenia 2,3 na str. 114 i 115.

Dzisiiaj rozdałam dzieciom obrazek krowy i łatki z sylabami. To ćwiczenie jest na extra kredyt. Łatki należy powycinać i ponaklejać na krowę, zwracając uwagę na kształty łatek oraz należy nauczyć się czytać tych sylab. Przypominam, że za tydzień mamy klasową Wigilię na której obecne mogą być tylko mamy z trójki klasowej. Zajęcia w tym dniu kończymy o godzinie 7:30.

Wszystkim życzę miłego tygodnia