1 grudnia 23

Dzisiejsze zajęcia zaczęłam od sprawdzenia pracy domowej między innymi odpytałam wierszyka "Kto Ty jesteś".
Prawie wszystkie dzieci świetnie sobie poradziły... Brawo!!!!Natomiast gorzej było z pracą domową w podręczniku.
Dzisiaj zaczął się nowy miesiąc-Grudzień w zeszytach dzieci wklejały nazwę miesiąca i zaznaczały jaka była dzisiaj pogoda.
Przed wprowadzeniem nowego tematu przeczytałam im opowiadanie "Nocne kłopoty zabawek Doroty".                                          Tym opowiadaniem wprowadziłam je w świat zabawek, a dokładnie chodziło o lalkę.                             Wspólnie dokonaliśmy analizy wyrazu "lala" wyodrębniając pierwszą głoskę "L".

Praca z podręcznikiem na str.87,88.
Za tydzień odwiedzić ma nas św. Mikołaj - w związku z tym zaczęliśmy się uczyć nowej piosenki "Zima,zima,zima" (można ją znależć na youTube).
Podsumowaniem dzisiejszych zajęć było utrwalenie litery "L"- każdy otrzymał obrazek lalki do pokolorowania,
następnie na tablicy umieściłam obrazki lalek, a pod każdym obrazkiem imię lalki ( Ola, Ula, Lili, Ela, Ala).
Dzieci wybrały sobie imię dla swojej lalki i korzystając z wzorów imion umieszczonych na tablicy układały imiona swoim lalkom z rozsypanych literek.
Przypominam, że już zaczyna się poważniejsza część nauki w klasie zero.
Proszę więc ćwiczyć z nimi czytanie sylab i krótkich zdań str. 89.
Zadanie domowe wszystkie ćwiczenia na str.90 i 91.