17 listopada 23

Drodzy Rodzice,

na ostatnich zajęciach została wprowadzona litera "y", uzupełniliśmy "Kalendarz pogody". Pracowowaliśmy z podręcznikiem na str. 78,79.                                                                                                                                     Zajęcia te poświęciłam na podsumowaniu wszystkich samogłosek ( a,e,i,o,u,y). Już teraz proszę Was utrwalajcie te literki z dziećmi, bo już powoli zaczynamy wchodzic w etap czytania . Na początku będą to krótkie sylaby.                                Co mogę Wam podpowiedzieć, aby dzieci Wasze lepiej utrwalały sobie litery to jest zabawa w odgadywanie wyrazów. Wy mówicie jakąś głoskę, a dzieci muszą powiedzieć wyraz który zaczyna się na tę własnie głoskę. Można tę zabawę urozmaicić i zrobić odwrotnie. W każdym bądź razie chcę Was uczulić, że bez Waszej pomocy dzieciom będzie naprawdę trudno w nauce czytania.                                                                                                                                         Na koniec zajęć dzieci wykonały z gotowych elementów "indyka"- praca indywidualna.

Praca domowa: przypominam o wierszyku " Kto ty jesteś? ( będę go pytać po powrocie dzieci do szkoły) oraz ćwiczenia na str. 82 i 83.

Życzę wspaniałego wypoczynku i Święta Dziękczynienia.        indyk