3 listopada 23

Dzisiejsze zajęcia zaczęliśmy od KALENDARZA POGODY.
Każdy otrzymał kartę pracy z literą „i" do odwzorowywania i pisania po śladzie.
Ćwiczyliśmy śpiewanie dwóch piosenek: Jestesmy Polką i Polakiem oraz Płynie Wisła płynie.
Przechodząc do jednego z tematów dzisiejszych zajęć przeczytałam im krótkie opowiadanie pod tytułem:
„Dziwna kraina", pokazując jednocześnie obrazek do tego opowiadania.
W ten sposób wprowadziłam nazwy figur geometrycznych(trójkąt, prostokąt, kwadrat, koło).
Dzieci po wysłuchaniu opowiadania wymieniały na głos nazwy wszystkich figur o których była mowa,
a następnie szukały ich w sali. Po krótkiej zabawie, każdy otrzymał kartkę z kodowaniem
-(nalezało pokolorować ją według wzoru). Pracowaliśmy z podręcznikiem na str.24 i 25 ,
ale tylko ćwiczenia nr. 3 ,5 oraz 6 i 7.
Zabawa „ Gdzie jestem",była podsumowaniem tej części zajęć i utrwaleniem figur geometrycznych.
Na stoliku rozłożyłam kolorowe papierowe "płatki" z imionami dzieci.
Każdy odszukał swoje imię, a następnie przyklejał je na tablicy wokół dwóch kolorowych kół,
które wcześniej tam umieściłam wraz z obrazkami pszczół.Wyszły nam wspaniałe dwa kwiaty.
Zapytałam się dzieci czy wiedzą jak nazywa się domek pszczół- Ul-
Praca z podręcznikiem na str.71i72.
Każdy otrzymał obrazek ula,który wklejaliśmy do zeszytów.
Zadanie domowe: ćw. na str.28 oraz ćw.1 na str.74.
Jeszcze raz proszę nie robić z dziećmi ćwiczeń , których nie kazałam robić.
Drodzy Rodzice w poniedziałek będę wysyłać do Was meila i jeszcze raz dokładnie pisać o następnym piątku.
Jak mają być ubrani itd itd...
Uwaga : ponownie proszę o sprawdzenie teczek Waszych dzieci, może ktoś przez pomyłkę zabrał podręcznik Michael Wloch.
Życzę miłego tygodnia.