20 pażdziernika 23

Dzisiejsze zajęcia zaczęłam od przywitania się z grupą.
Od dzisiejszych zajęć będę już sprawdzać w każdy piątek prace domową.
Przed wprowadzeniem nowej literki przeczytałam im krótką historyjkę "W sadzie".
Następnie dzieci odpowiadały na moję pytania: Co to jest sad?, Kto wybrał sie do sadu?, Jakie dzieci zbierały owoce".
Podstawowym wyrazem na dzisiejszych zajęciach to wyraz "Owoce" i litera "O". Poprosiłam dzieci, aby pokazały mi przyniesione  liście.
Zwróciłam im uwagę na dużą gamę kolorów ( zielony, żółty, czerwony, brązowy, bordowy). Przy tej okazji dzieci utrwalały sobie nazwy kolorów.
 Proszę nic nie robić z literką "I, i" , wrócimy do tej litery w następny piątek.
Nawiązując do ważnego święta ...Polonijny Dzień Dwujęzyczności - rozdałam kazdemu uczniowi opaskę " Jestem dwyjęzyczna/dwujęzyczny" ,
a następnie rozdałam im Karty Pracy - dwie kartki z flagami Polski i USA i obrazki z symbolami tych dwóch krajów .
 Zadaniem dzieci należało przyporządkowac te symbole do danego kraju.
Dzisiaj w naszej szkole odbywał się konkurs historyczny " gier planszowych" i przy tej okazji odwiedził naszą szkołę "Miś Wojtek"- bohater wojenny
 (ale o tym będą się uczyć w starszych klasach), ja tylko poprosiłam Misia Wojtka do naszej klasy abyśmy mogli zrobić zdjecie grupowe.
Zdjęcie wyślę Państwu na meila. Bedą również na stronie FB naszej szkoły i pewnie pojawią się też w szkolnej galeri na stronie internetowej szkoły.
Pracowaliśmy z podręcznikiem na str. 63, 64 wszystkie ćwiczenia.
Praca domowa: ćw. 1 i 2 na str. 65 i 66
Ważne!!!!! Data naszego występu zbliża się wielkimi krokami!!!!
 Proszę w dalszym ciągu ćwiczyć piosenkę ( w zasadzie refren) "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz jedną zwrotkę nowej piosenki
" Płynie Wisła płynie" na meila wyślę Wam muzyke a poniżej są słowa:
Płynie Wisła , płynie
 po polskiej krainie - bis
a dopuki płynie
Polska nie zaginie - bis
Życzę miłego i "śpiewającego" tygodnia.