7 października -23

Witam
Zajęcia zaczęłam od przywitania się z dziećmi śpiewając piosenkę ( pierwszą zwrotkę Dzień dobry").
W dużych zeszytach wkleiliśmy nową nazwę miesiąca "Październik" oraz obrazek przedstawiający dzisiejszą pogodę.
                                          Następnie rozdałam dla każdego ucznia „Karty Pracy" z literą "A" (pisaną) -celem tych ćwiczeń było utrwalenie litery „a".
„Gdzie jest woreczek" to temat zajęcia wprowadzającego dzieci do zapoznania się z określeniami przestrzennymi typu:
nad, pod, obok,z prawej strony, z lewej strony, w środku itp.) Rozłożyłam na podłodze dwa koła Hula Hop i dwa woreczki z grochem. Wspólnie zmienialiśmy położenie woreczków względem kół i określaliśmy ich położenie,na przykład:
-woreczek lezy pod kołem , woreczek leży obok koła,
woreczek leży po lewej stronie koła itp.... Pracowaliśmy z podręcznikiem na str. 68 i 69
Zabawa ruchowa UGI BUGI,była podsumowaniem tematu o kierunkach przestrzennych.
Po tej części rozdałam dzieciom Kart Pracy na temat kierunków przestrzennych.

Ważne- proszę ćwiczyć nową piosenki " Jesteśmy Polką i Polakiem" - dzieci będą spiewać ją wraz z innymi dziećmi na apelu z okazji 11go listopada. Proszę również na dzień 10 listopada (piątek) zorganizować dzieciom stroje odświętne. Chłpcy białe koszulki i ciemne spodnie, a dziewczynki białe koszulki i ciemne getry (ja będę miała dla nich czerwone spódniczki).                                                                                                             Poniżej słowa tej piosenki do nauki znajdziecie ją na you tube. Tylko uczymy się refrenu.

Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajna i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił
Chcemy byś również kochał ją i ty i ty.