29 września 23

Drodzy Rodzice

Zajecia zaczęłam od przywitania z grupą i rozmowy na temat dzisiejszej pogody. W zeszytach wklejana była nazwa dnia tygodnia ( piątek) i słońce.                                                                                                                                                   Zanim przeszłam do głównego tematu zajęć, dzieci wysłuchały wiersza pt." Pstrykowianie" L. J. Kerna – rozmowa na temat wiersza, jakie mamy rodzaje zdjęć(portrety, pejzaże,rodzinne). Pokazałam dzieciom zdjęcia różnych aparatów fotograficznych. Rozmawialiśmy na temat " Czym dzisiaj możemy wykonać zdjęcia"( telefony kom. Ipad, tablet).                                                                                                                                                               Po tej części zaprosiłam wszystkie dzieci do zabawy ruchowej "Uwaga zdjęcie"- dzieci biegały po sali, a na hasło-UWAGA ZDJĘCIE-robiły śmieszne pozy lub minki, a ja robiłam zdjęcia( zdjęcia wyślę meilem)                                                                    Następnie wprowadziłam literę " a " i "A" na podstawie wyrazów " Adam " i " aparat". Dokonaliśmy wspólnie, analizy i syntezy słuchowej tych wyrazów. Omówiliśmy wygląd i kształt litery "a" drukowanej i pisanej , dużej i małej , po czym rozdałam im obrazki z aparatem i podpisem "AP_R_T" - dzieci samodzielnie dzisiaj wpisywały brakujących "A". Pracowaliśmy z podręcznikiem na str. 35 i 36. W celu utrwalenia tej litery , dzieci w formie zabawowej wyszukiwały ją w klasie w umieszczonych napisach dekoracjach.                                                                                                                       Dzisiaj zaczęliśmy  się uczyć pierwszej zwrotki piosenki DZIEŃ DOBRY-proszę ćwiczyć z dziećmi , śpiewanie piosenek jest najprostrzą metodą nauki języka,a link znajdziecie państwo w zadaniach z ostatniego tygodnia.

Praca domowa ćwiczenie 1 na str.38 oraz uzupełnienie ćw.,które były robione w klasie.

WAŻNE!!! Pamiętajcie o komplecie przyborów szkolnych ( gumka, kredki, ołówki, temperówki i oczywiście zeszyty i ksiązki - na ten moment tylko cz.I)
Życzę udanego tygodnia