23 Września r. 23

Drodzy Rodzice
Dzisiejsze zajęcia zaczęłam od przywitania się z każdym dzieckiem słowami "Dzień dobry" (utrwalanie nawyku witania się ).
Następnie każde dziecko podchodziło do tablicy na której naklejone były obrazki różnych przyborów szkolnych. Po odnalezieniu swojego imienia i odgadnięciu jaki jest obrazek należało odnaleźć taki sam obrazek na ławce.W ten sposób dzieci będą pamiętać gdzie są ich miejsca. Dzisiaj wprowadziłam ich w temat " Jesieni" ( kalendarzowa jesień to 23 wrzesień). Wkleiliśmy do zeszytu nazwę JESIEŃ i nazwę miesiąca WRZESIEŃ, następnie krótko porozmawialiśmy na temat dzisiejszej pogody, a zeszytu przykleiliśmy obrazek przedstawiający chmury. Zanim przeszłam do głównego tematu - PRZYBORY SZKOLNE, zapytałam się dzieci czy pamiętają swoje znaczki jakie były naklejone przy ich imionach?
Dzieci zaczęły wymieniać: kredki, komputer, gumka, ołówek, strugaczka itd... itd.. Doszliśmy do wniosku, że te wszystkie rzeczy potrzebne nam są w szkole.
Tak więc dzisiaj dzieci poznały PRZYBORY SZKOLNE i ich polskie nazwy. Praca z podręcznikiem str. 6,7,8. Każde dziecko otrzymało kartkę z obrazkiem jakiegoś przyboru szkolnego do pokolorowania.
W czasie tego zajęcia dzieci słuchały piosenki „ Kolorowe kredki". Po skończonej pracy zaprosiłam dzieci do zabawy ruchowej " Mało nas" - zabawa ta ma na celu utrwalanie imion dzieci.                                                                                                           Praca domowa: podręcznik na str.12 i 13 wszystkie ćwiczenia, każdy ma przynieść po kilka zdjęć ( 3-4 ) swojej rodziny, dobrze jeśli Wasze dziecko na tych zdjęciach będzie pokazane w różnych okresach jego życia i oczywiście każdy musi coś powiedzieć o nich ( kto jest na zdjęciu, gdzie było zrobione itd). Pamiętajcie, żeby dzieci miały zawsze zeszyt ( taki duży jak kartka A4) i pozostałe przybory szkolne ( klej, strugaczka, kredki)

Za tydzień będziemy uczyć się nowej piosenki poniżej słowa ( można ją znaleźć na: https://youtu.be/ENacz_leLWI?t=3

Dzien Dobry
Dzień dobry tato i mamo kochana
Dzień dobry wszystkim mówię już od rana
Dzień dobry wołam do pana sąsiada
Dzień będzie dobry ,nawet , gdy deszcz pada.
Pogłaszczę pieska , przytulę też kotka
Dzień dobry powiem, jeśli kogoś spotkam
Pomacham ręką do pana sąsiada
Już świeci słońce, deszcz przestał padać