Warsztaty Historyczne

IMG 20221018 222126
 
 
 
W wtorek 18 października, w naszej szkole przeprowadzone zostały warsztaty historyczne "Giganci Nauki"  dla nauczycieli w ramach Przystanku Historia IPN Chicago.Warsztaty poprowadziła edukatorka Marika Lis z Przystanku Historia IPN z centralą w Warszawie. 
 
 
Poznaliśmy wielu polskich naukowców z dziedziny chemii, medycyny, fizyki, matematyki i inzynieri, których wynalazki i badania uratowały życie tysięcy ludzi i przyczyniły się w ogromnym stopniu do rozwoju wyżej wymienionych dziedzin nauki. 
 
Mieliśmy również zaszczyt gościć przedstawicieli IPN-u z oddziałem w Poznaniu, dr Piotra Grzelczaka i dr Adama Pleskaczynśkiego. 
 
 
Dr  Piotra Grzelczak wygłosił wykład na temat Powstania Wielkopolskiego, które od 2021 roku obchodzone jako święto państwowe. 
 
 
Dr Adam Pleskaczynśki  podkreśli ogromną rolę kobiet i matek w burzliwej historii narodu polskiego. Pan doktor podkreślił, że poczucie przynależności państwowej, patriotyzm, chęć odzyskania niepodległości, wiara to wartości, które młodych lat przekazywały Nam mamy.
 
W warsztatach uczestniczyły również przedstawicielki lokalnego Przystanku Historia IPN w Chicago, panie Helena Sołtys i Bernadeta Manturo.
 
Pięknie dziękujmy za szkolenie, wykłady i możliwość spotkania z gośćmi z Polski.
Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.