Matura 2022

IMG 20220422 174656

Galeria zdjęć >> kliknij tutaj

Jak co roku w kwietniu, uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu maturalnego.

8 kwietnia maturzyści zmagali się z arkuszem z języka polskiego, który postawił przed nimi zagadnienia z gramatyki, ortografii oraz stworzenie tekstu własnego w oparciu o podany temat.

Dalszy ciąg maturalnych zmagań nastąpił 22 kwietnia. Tego dnia licealiści mogli wykazać się znajomością zagadnień z historii i geografii Polski. Każdy z uczniów przygotował również prezentację multimedialną na wybrany temat. Nad całością egzaminów czuwała komisja w składzie: pan Tadeusz Młynek - dyrektor szkoły, pani Agnieszka Kostrzewa - zastępca dyrektora, ojciec Piotr Sarnicki i ojciec Witold Adamczyk - duszpasterze naszej szkoły oraz pani Elżbieta Makal - wychowawczyni klasy.

Przed egzaminami na twarzach uczniów i ich licznie zgromadzonych rodziców, malował się lekki stres i niepokój. Nic dziwnego, bowiem egzamin ten był zwieńczeniem wieloletniej nauki w polskiej szkole.

Egzaminy już za nami. Okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują :)

Elżbieta Makal
Wychowawca