index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

VII Edycja Konkursu Biegłości Językowej "Stawiam na Polski"

VII Edycja Konkursu Biegłości Językowej "Stawiam na Polski"

 

received 3222827604710541

 

Galeria zdjęć >> kliknij tutaj


W sobotę, 19 marca, w Akademii Języka Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bartlett odbył się finał VII edycji Konkursu Biegłości Językowej "Stawiam na Polski", pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.


W konkursie wzięło udział 57 uczniów z 21 szkół polonijnych z aglomeracji chicagowskiej. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wyboru sprawdzającego biegłość językową (100 pytań). Naszą szkolę reprezentowało troje uczniów: Julia Kalinowski, Natalia Szczerba oraz Ryan Kimszał z klasy 2LO, którzy po przejściu eliminacji szkolnych zakwalifikowali się do etapu międzyszkolnego. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów klas licealnych.


Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszej szkoły udziału w konkursie "Stawiam na polski" - którzy wspaniale reprezentowała naszą szkołę uzyskali wysoką punktację na teście finałowym.


Bardzo dziękujemy Rodzicom naszych uczniów za pomoc i wsparcie oraz nauczycielom klas licealnych za przeprowadzenie eliminacji szkolnych. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Elżbiety Kubajek za wspaniałe przygotowanie swoich uczniów do etapu międzyszkolnego.


Warto stawiać na język polski!!!


Agnieszka Kostrzewa

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.