index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

Święto Niepodległości

Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

IMG 20211112 192918

 

Galeria zdjęć >> kliknij tutaj

 

Jest 12 listopada! Niby cisza w naszej szkole im. św.Małgorzaty Marii w Algonquin,ale tylko wtajemniczeni wiedzą,że coś się dzieje ...

 

Tak! Po długiej przerwie, w którą pandemia nas wpędziła -czas na normalność ! A powodem do jej powrotu jest najważniejsze polskie święto - Narodowe Święto Niepodległości.Klasy 7 od tygodnia pracują nad niespodzianką dla wszystkich. O godzinie 7pm na sali gimnastycznej pojawia się młodzież naszej szkoły wraz z wychowawcami. Niestety ze względu na ograniczenia nie możemy zaprosić klas młodszych. Piękna dekoracja wykonana przez artystycznie uzdolnioną nauczycielkę naszej szkoły panią Magdalenę Kopeć znakomicie oddaje nastrój akademii. Wokół dekoracji stoją gwiazdy naszego wieczoru uczniowie klas siódmych z zaproszoną uczennicą klasy 8b. Niepodległość, to wyraz zawierający najgłębsze uczucia dla nas Polaków, bo my Polacy nieustannie o nią walczymy!W nastrój Akademii wprowadza nas narrator Karina Kopeć, która czytając wątki historii przybliża publiczności powagę tamtych trudnych dla Polski czasów.

 

Uczniowie: Tobiasz Kubajek, Philip Stanko, Zuzanna Kaminski, Wiktoria Budyk, Jakub Rutkowski, Nicole Koczwara, Gabrysia Kinor, Paulina Iwanowski, Julia Jamrozik, Ania Kasperek ,David Kuklo, Maya Rafalko, Adam Szczygiel i Paulina Tekien przepięknie deklamują wiersze i śpiewają pieśni przepełnione miłością do Ojczyzny. Niesamowicie uzdolnione skrzypaczki Hania Marszałek i Nicole Koczwara są cudownym uzupełnieniem deklamacji. Śpiew Kingi Agignoae w piosence „Ojczyzno ma”niezwykle obrazowo przenosi wszystkich w czasy „Polski zakutej w kajdany”. Na zakończenie odśpiewaliśmy hymn pięknie poprowadzony przez uczennicę klasy 8b Kingę Agignoae. Gromkimi brawami nagrodzeni  schodzimy ze sceny w poczuciu dobrze spełnionego patriotycznego obowiązku.

 

Ale nie koniec na tym! W niedzielę po mszy świętej występujemy z tym samym programem. Nasza cudowna polonijna młodzież sprawiła, że niejednej osobie poleciały łzy wzruszenia. Z taką młodzieżą Polska nigdy nie zaginie!!!

 

Urszula Roberts i Edyta Agignoae

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.