index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

XXIV Konkurs Matematyczny KANGUR w USA -MATH KANGAROO 2021 in Algonquin

 

kangur-2021 01 

 

Zobacz galerię zdjęć >>

 

W czwartek 18 marca 2021 roku w w naszej szkole św. Małgorzaty Marii odbył się kolejny już XXIV Konkurs Matematyczny Math Kangaroo in USA.

 

W tym roku uczestnicy mieli do wyboru, mogli pisać test w klasie pod opieką nauczyciela/opiekuna  lub w domu online w  wyznaczonym terminie dla każdej grupy wiekowej.

 

Trzynaścioro uczniów naszej szkoły  zdecydowało,że napiszą tegoroczny konkurs w klasie w czwartek 18 marca 2021.

 

Punktualnie o 6.00pm uczestnicy spotkali się  się w budynku starej szkoły i rozpoczęli swoje matematyczne zmagania.

 

W tegorocznym największym międzynarodowym konkursie matematycznym  z naszej szkoły udział wzięli uczniowie od klasy 2 do 10. Niektórzy z nich pisali test już kolejny raz, inny dopiero debiutowali w roli „kangurowych” uczestników.
Przez 75 minut tęgie matematyczne głowy - bez pomocy kalkulatorów i tylko z ołówkiem i kartką -zmagały się z zestawem zadań testowych o różnym stopniu trudności.

 

Młodsi mieli do rozwiązania 24 zadania ( klasy 1-4) , natomiast starsi aż 30 zadań. Na wszystkich twarzach malowało sie ogromne skupienie i koncentracja. Po zakończeniu konkursu każdy uczestnik jak co roku otrzymał pamiatkową koszulkę, elektroniczny dyplom i upominek.

 

Cała grupa zrobiła też pamiątkowe zdjęcie na tle kangurowego baneru. Z niecierpliwościa będziemy czekali na ogłoszenie wyników, a tegorocznym uczestnikom już serdecznie gratulujemy udziału w największej , szkolnej , masowej matematycznej imprezie na całym świecie!

 

Barbara Kalinowski
Opiekun konkursu w Polskiej Szkole Im.św.Małgorzaty Marii w Algonquin

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.