index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

Konkurs “Stawiam na polski”

 

stawiamnapolski2020-90

 

Zdjęcia z konkursu... kliknij tutaj

 

W sobotę 22 lutego, 2020 odbyła się szósta edycja konkursu biegłości językowej "Stawiam na polski". Jak co roku organizatorem konkursu jest Akademia J.Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bartlett, pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.


W tym roku, w konkursie wzięło udział 60 uczniów z 22 szkół aglomeracji chicagowskiej.
Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów : Kamila Dziewit z 3 LO, Wictoria Kalinka z 2 LO i Patryk Kostrzewa również z 2 LO, uczniowie przeszli eliminacje szkolne, otrzymali najwyższą ilość punktów i zakwalifikowali do konkursu.


I etap konkursu trwał godzinę, następnie były dwie dogrywki, które wyłoniły zwycięzców, którzy zajęli miejsca od 1-3.


Nasi uczniowie otrzymali uzyskali wysokie, imponujące wyniki.
Każdy uczestnik otrzymał dyplom, słodkie upominki oraz koszulkę UMCS-u. Nagrody i upominki wręczyli obecni na sali, p.konsul P. Semeniuk, prezes ZNP w USA p.T.Młynek i i przedstawicielka PSFUC p.B.Białecka. Sponsorami konkursu byli: Lowell Foods i PSFUC.


Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wysokich wyników osiągniętych w konkursie. Jesteśmy z Was dumni, że tak godnie reprezentowaliście szkołę.
Gratulujemy również rodzicom i wychowawcom klas, do których uczęszczają uczniowie, którzy brali udział w konkursie.

 

Warto uczyć się języka polskiego i brać udział w konkursach.

 

Agnieszka Kostrzewa

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.