index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

Studniówka 2020

 

"Minęła studniówka
Z wielkim hukiem
Czas ucieka i matura
Coraz bliżej "
~ Czerwone Gitary „Matura”

 

studniowka2020-01

 

Zdjęcia ze studniówki część 1... kliknij tutaj

 

Zdjęcia ze studniówki część 2... kliknij tutaj

 

Pod podanym linkiem będzie można oglądać relację na żywo ze Studniówki 2020 oraz mszę graduacyjną. Relacja będzie możliwa do oglądania do końca roku 2020 i do przegrania przez każdego.

 

W sobotę, 25 stycznia 2020 roku elegancka sala bankietowa Drury Lane w Oakbrook Terrace, jak co roku o tej porze, zapełniła się maturzystami z 40 polskich szkół aglomeracji chicagowskiej, którzy tłumnie przybyli nad 27. bal studniówkowy. Tegoroczna studniówka, jak na prawdziwy bal przystało, miała wyjątkową oprawę i była transmitowana i fotografowana przez największe media polonijne, w tym m.in. Radio1030 i Dziennik Związkowy. Organizatorem balu była Polska Katolicka Szkoła im.św. Ferdynanda z Chicago pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce.


Polską Szkołę im.św. Małgorzaty Marii w Algonquin reprezentowało siedemnaścioro licealistów: 10 dziewcząt i 7 chłopców. Na bal przyleciała też specjalnie z Texasu była uczennica naszej szkoły, Olivia Hajduk, która postanowiła spędzić z koleżankami i kolegami z podstawówki ten wyjątkowy wieczór. Na studniówkę przyszli abiturienci i  delegacja szkolna pod przewodnictwem dyrektora, pana Tadeusza Młynka, udała się limuzyną. Młodzież wyglądała niepowtarzalnie. Dziewczęta w długich czarnych sukniach, pieczołowicie dopracowanych fryzurach i wyrazistym makijażu prezentowały się niczym baśniowe księżniczki. Chłopcy emanowali młodzieńczym urokiem i pewnością siebie, a czerwone dodatki: muchy i szelki, pozwalały wyróżnić ich z tłumu zgromadzonej w sali bankietowej Drury Lane młodzieży.


Studniówka rozpoczęła się o  punktualnie o godzinie 6:00 wieczorem uroczystą prezentacją wszystkich szkół, które kolejno wchodziły do głównej sali, przy akompaniamencie muzyki i aplauzie zgromadzonych gości. Konferansjerami wieczoru byli: Agnieszka Topolska- dziennikarka i Łukasz Dutka – dyrektor generalny Dziennika Związkowego.


Kolejnym punktem programu były krótkie wystąpienia zaproszonych gości oraz błogosławieństwo młodzieży przez kapelana Związku Nauczycieli Polskich, ojca Marka Janowskiego.
 

Ważną częścią balu studniówkowego było wręczenie medali „Najlepszym z najlepszych”, czyli najbardziej wyróżniającym się 51 uczniom, wytypowanym po jednym z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowała Natalie Koczwara, która oprócz medalu otrzymała pamiątkowy dyplom i flagę papieską. Najlepsi maturzyści wzięli udział w losowaniu 10 stypendiów oraz biletu lotniczego do Polski.


Po częsci oficjalnej i smacznym obiedzie rozpoczęła się część taneczna. Jako pierwsi pojawili się na parkiecie tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Polonia”, którzy zaprezentowali bardzo energicznego twista. Nastepnie gospodarze wieczoru - maturzyści Polskiej Katolickiej Szkoły im. św.Ferdynanda w Chicago, powitali wszystkich tradycyjnym polonezem. Do drugiego poloneza zaproszono już wszystkich gości oraz maturzystów. Dowodzenie nad całością przejęła pani Jacqueline Krysińska – choreograf i kierownik artystyczny zespołu „Polonia”, która poprowadziła korowód tańczących par nie tylko po parkiecie głównej sali, ale również między stołami i po korytarzu.


Po dwukrotnie odtańczonym polonezie rozpoczęła się szalona zabawa prowadzona przez Piotra Marszałka z Marszałek Band. Przy dźwiękach polskich  przebojów dyskotekowych bawiono się aż do utraty tchu.  Na parkiecie było gorąco i ciasno, unosił nad nim duch  młodości , radości i spontaniczności.      


Kolejnym istotnym elementem balu było przejście przez „setkę”, symbolizujacą tradycyjne sto dni, które zostały do matury. Przy dźwiękach popularnej piosenki Czerwonych Gitar pt. „Matura”, uczniowie rytmicznym krokiem przechodzili lub byli przenoszeni przez  dwa zera ustawionej na środku parkietu plastikowej atrapy  cyfry 100.


Bal studniówkowy zakończył się o północy, pozostawiając młodzież z uczuciem lekkiego niedosytu.


Gratulujemy naszym 17 maturzystom odpowiedzialności i dojrzałej postawy na studniówce. Życzymy im, żeby równie tanecznym krokiem, jakim zatańczyli poloneza, przeszli przez egzaminy maturalne.


Dziękujemy Olivii Hajduk, że była naszym gościem i zechciała spędzić z nami ten wyjątkowy  emocjonujący wieczór studniówkowy. Mamy nadzieję, że oprócz zdjęć zabrała ze sobą  również fantastyczne wspomnienia.


Elżbieta Kubajek
Wychowawczyni klasy maturalnej

 

 


 

 

Poniższy  link jest folderem zawierającym wszystkie widea związane ze Studniówką 2020 oraz filmiki klas. W tym folderze znajdzie się również livestream ze Studniówki 2020, msza gradacyjna, „zajawka” ze studniówki oraz reportaż.  Te wszystkie pliki będą dostępne do sciągniecia do końca roku 2020.


http://vimeo.com/user/82405130/folder/1306277

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.