Jasełka w Szkole

jaselka2019-2020-32

Coroczną tradycją naszej polskiej szkoły im. Św.Małgorzaty Marii w Algonquin,jest wystawienie jasełek  przez uczniów,pod opieką nauczycieli. W tym roku szkolnym odbyły się one 20 grudnia na sali gimnastycznej w szkole oraz 5 stycznia w kościele.

Piękna scenografia wprowadziła zebranych uczniów,dyrekcję,nauczycieli,rodziców oraz zaproszonych gości,w świąteczny nastrój. Aktorzy i chórek zadbali o to ,aby widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa,którzy szukali schronienia na noc ,a znaleźli jedynie starą stajnię. Tam narodził się sam Jezus i przybyli do niego zacni goście,by złożyć Mu pokłon.

Przedstawienie umożliwiło uczniom naszej szkoły uczestnictwo w tradycji oraz atmosferze świąt.Na koncie życzenia złożył pan dyrektor Tadeusz Młynek oraz ojciec Piotr Sarnicki i wszyscy rozeszli się do sal lekcyjnych,w których odbyły się spotkania wigilijnej.

Jasełka w Kościele

jaselkakosciol2019-2020-51