index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

Jasełka 2019

 

IMG 5133

 

Jasełka w kościele

Galeria zdjeć >>

 

Jasełka w szkole

Galeria zdjeć >>

 

Nasze tegoroczne Jasełka, w nieco inny sposób niż w latach poprzednich, opowiedziały o wydarzeniach, kiedy to Jezus przyszedł na ziemię, aby przynieść nam Miłość.


Uczniowie naszej szkoły podjęli inicjatywę pani Julity Florczykowskiej, aby wyśpiewać chwałę Bogu poprzez nasze piękne polskie kolędy. Oprócz wielu solistów kolęd nauczyły się nasze dzieci i młodzież z chóru stworzonego specjalnie na to przedstawienie. Jednak najwyższe słowa pochwały należą się uczniom, którzy poświęcili ogromnie dużo czasu, aby utworzyć naszą wspaniałą szkolną orkiestrę i zagrać kolędy i pastorałki na wielu instrumentach.


Jasełka są dla nas przede wszystkim uwielbieniem Boga poprzez śpiew, muzykę i recytację wierszy o Narodzeniu Pańskim. Są też modlitwą za tych, którzy już nie zasiedli z nami do wigilijnego stołu, a których obecność czujemy głęboko w naszych sercach.


Dziękujemy rodzicom, którzy poświęcili wiele czasu, aby pomagać dzieciom w nauczeniu się  roli oraz przywozić dzieci na próby przed występami.


Dzięki zgodzie księdza proboszcza mogliśmy nasze Jasełka przedstawić nie tylko w szkole, ale również w kościele, co pozwoliło rodzinom i parafianom podziwiać ich utalentowane pociechy.
Tak jak Jasełka wpisały się już w tradycję naszej szkoły,  o czym opowiedziała nam trójka młodych konferansjerów,  mamy też nadzieję, że nasza nowa szkolna orkiestra będzie też w nich i innych wydarzeniach uczestniczyć.


Dziękujemy panu Darkowi, pani Edycie i Ewie za pomoc w oprawie muzycznej, a katechetom za wspieranie pani Julity w przygotowaniu Jasełek. Na koniec dziękujemy również dyrekcji naszej szkoły za uczestnictwo w próbach, które, jak zawsze, wynikały z troski o to, by nasze tegoroczne Jasełka ucieszyły wiele dziecięcych i dorosłych serc.  


Renata Cyran

Katecheta

 

Jasełka w Kościele - "Koncert Kolęd"

  

Jasełka w Szkole - "Koncert Kolęd"

 


 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.